5 Декември, 2025

Осветяват и вдигат ограда на злополучната пешеходна пътека на бул. "Никола Вапцаров"

Осветяват и вдигат ограда на злополучната пешеходна пътека на бул. "Никола Вапцаров"

Столична община ще предприеме всички обезопасителни мерки на пешеходната пътека на бул. "Никола Вапцаров", научи Столица.bg. В петък вечерта там загина 13-годишно момиче. Заедно  с друго 14-годишно момиче бяха блъснати от джип при пресичането на булеварда.
 
Според разказ на тяхна съученичка, която е вървяла зад тях, децата са минали през пешеходна пътека. Шофьорът на джипа пък обясни, че децата са се промушили през процеп на мантинелата и са изскочили на пътното платно. Разказ на очевидец пред Столица.bg обясни, че децата са прескочили мантинелата, били са облечени в черно и са носили слушалки на ушите. "Пешеходната пътека ще бъде изцяло осветена. Ще се изградят високи огради, за да се ограничи достъпа до пътното платно. Най-вероятно ще се направи и повдигане на пешеходната пътека, въпреки, че не е подходящо за такъв тип булеварди, но за нас е важно сигурността на децата", казаха пред Столица.bg от Столична община.
 
Родителите на деца, които учат в близката Природо-математическа гимназия настояват да се направи надлез за преминаването на децата. При инцидента на 13 декември т. г. едното от момичетата почина от удара, а другото е все още в "Пирогов" със счупен крак.
Сподели:

Коментари (0)

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Инициативата има за цел да възпита младите хора към уважение и толерантност към хората в неравностойно положение, да бъдат приемани със своите различия и възможност да са полезни за обществото

Лаура Кьовеши откри новия офис на Европрокуратурата в София в отсъствието на Сарафов

Лаура Кьовеши откри новия офис на Европрокуратурата в София в отсъствието на Сарафов

Той се намира на столичния булевард "Александър Стамболийски"