25 Февруари, 2026

Освободиха заместник-министъра на транспорта Борис Герасимов

Освободиха заместник-министъра на транспорта Борис Герасимов

Борис Герасимов, снимка: БГНЕС

По искане на самия Герасимов

Със заповед на министър-председателя Димитър Главчев от длъжността заместник-министър на транспорта и съобщенията е освободен Борис Герасимов, предаде Дарик.

Освобождаването става по искане на самия Герасимов, обявиха от правителствената пресслужба.

Инж. Борис Герасимов стана зам.-министър на 31 януари тази година.

Герасимов е магистър по електроника и автоматика в Техническия университет – София. В периода 2018 – 2022 г. е бил директор на дирекцията „Информационни и комуникационни технологии“ в Министерството на образованието и науката. Преди това 17 години е заемал длъжността ръководител направление „Информационни и комуникационни технологии“ в Националната професионална гимназия по прецизна техника и оптика „М. В. Ломоносов“ в София.

Той има дългогодишна кариера като преподавател и лектор в областта на компютърните мрежи и архитектури, а така също и като експерт в Националната агенция за професионално образование и обучение.  
Сподели:

Коментари (0)

Василев злорадства: Костадинов смята, че си е изписал вежди, но да не се окаже, че си е избол очите

Василев злорадства: Костадинов смята, че си е изписал вежди, но да не се окаже, че си е избол очите

Според лидера на "Възраждане" Костадин Костадинов преодоляното вето на президента Йотова по отношение промените в Изборния кодекс е "голяма победа за българската държавност"

Граничната полиция: Не са подписвани споразумения със сдружението на Калушев

Граничната полиция: Не са подписвани споразумения със сдружението на Калушев

Еднократно от НАКЗТ са предоставили дрон на граничната полиция при акция срещу нелегалната миграция

АБВ в синхрон с Москва - обсъждат с Митрофанова честването на 3-ти март

АБВ в синхрон с Москва - обсъждат с Митрофанова честването на 3-ти март

От АБВ говориха с дипломата във връзка с молба на партията за предоставяне на достъп до руски имперски архиви, които биха допринесли за по-задълбочено и документално изследване на събитията, довели до Освобождението на България