27 Юни, 2026

От 1 август "Ryanair" пуска полети София-Варна

От 1 август "Ryanair" пуска полети София-Варна

От 1 август авиокомпанията "Райънер" (Ryanair) ще започнe да изпълнява полети между София и Варна, съобщава "Капитал". Те ще бъдат пет пъти седмично и ще са част от разширения график на нискотарифната компания за лятото.

Полетите ще бъдат до края на октомври, като в момента на сайта на превозвача може да се открият билети за петък и неделя за близо 33 евро в двете посоки общо, като въпросната цена е за пътник, пътуващ с минимално количество багаж.

Това е първият път, в който ирландската нискотарифна авиокомпания решава да участва в превозите по вътрешната линия, запазена територия за "България ер". Собственикът на "България ер" "Химимпорт" през свързани дружества е и миноритарен акционер в дружеството концесионер на летищата във Варна и Бургас.

През годините другата нискотарифна авиокомпания - "Уизер" (Wizz Аir), направи опити да разработи линията на няколко пъти. Полети имаше до 2010 г., след което бяха прекратени. Последва възстановяване през март 2017 г. и ново спиране на 27 октомври 2018 г. През тази година "Уизер" откри база в Бургас и стартира 7 нови маршрута.

През юни "Райънер" пък обяви 4 нови маршрута от София - до Букурещ, Малага, Малта и Загреб. От юли има и до 3 полета седмично до Дъблин. Промените са част от лятното разписание на превозвача.
Сподели:
Летният сезон пред провал: отлив на туристи остави хотели по Северното Черноморие почти празни

Летният сезон пред провал: отлив на туристи остави хотели по Северното Черноморие почти празни

Заместник-председателят на Съюза на хотелиерите в Златни пясъци Станислав Стоянов отчита спад на гостите с около 35 спрямо миналата година, което никога не е било досега

КЗК подхваща заведенията на летище "София", има съмнение за "злоупотреба с господстващо положение"

КЗК подхваща заведенията на летище "София", има съмнение за "злоупотреба с господстващо положение"

В публичното пространство има достатъчно информация и сигнали за значително по-високи цени на кафе, бутилирана вода, безалкохолни напитки и хранителни продукти на територията на столичното летище в сравнение с цените на други европейски летища

„Прогресивна България“ свиква спорна среща за Витоша, готвят нови правила за планината

„Прогресивна България“ свиква спорна среща за Витоша, готвят нови правила за планината

Спор около среща за бъдещето на Витоша - природозащитници поставиха под въпрос подготвяни законови промени

Коментари (0)