От Москва Румен Петков агитира за руската ваксина, обещават му да сме сред първите със Спутник V в ЕС
Председателят на АБВ Румен Петков постави въпроса за руската ваксина Спутник V по време на посещението си в Москва. Той е в Русия заедно с Огнян Радев, член на ръководството на „Произведено в България – съюз на малкия и среден бизнес“.
Двамата се срещнаха с Владимир Падалко - вицепрезидент на Руската търговско-промишлена палата и член на междуправителствената комисия „България-Русия“. Румен Петков постави въпроса за руската ваксина срещу COVID-19. Руската държавна политика искала медикаментът да бъде легализиран на територията на ЕС, обясни Падалко и пое ангажимент за съдействие страната ни да е сред първите, които ще получат Спутник V.
По настояване на Петков, Падалко прие да бъде организиран туристически конгрес на България-Русия като, чрез председателя на АБВ, ще изпрати покана до българския туристически бизнес за тематичното изложение в Москва от 1 до 3 април. Тримата обсъдиха сътрудничеството между двете държави в енергетиката, селското стопанство, фармацевтиката.
Още от България
Четири от US военни самолети напуснаха летище "София"
Румен Радев увери, че САЩ остават наш стратегически съюзник в сигурността, независимо от кога ще бъдат изведени от страната техните самолети
Гълъб Донев: Закриваме Комисията по досиетата защото агентите за проверка са малко, а щатът на Комисията е раздут
Вицепремиерът обясни и каква е философията на бюджет 2026, като изтъкна, че най-кресливи са тези, които са им оставили едно много лошо наследство
Христо Панчугов: Позицията на кабинета - налага се да похарчим едни пари, е откровено безобразие
Когато говори за мир, посланието на Радев е - Украйна да се предаде, да умре, а хората да спрат да се борят за свободата си, подчертава политологът