7 Декември, 2025

От МВР с подробности за схемите в КАТ-Велико Търново

От МВР с подробности за схемите в КАТ-Велико Търново

Специализирана операция е проведена вчера в сектор „Пътна полиция“ – В. Търново, след информация за подготвяща се фиктивна регистрация на 15 товарни автомобила и ремаркета, които към момента са извън пределите на страната.

Подробности по разследването предоставиха старши комисар Стефчо Банков - директор на Дирекция „Вътрешна сигурност“, окръжният прокурор на В. Търново Христо Христов, наблюдаващият прокурор Илиян Благоев и  директорът на ОДМВР – В. Търново старши комисар Димитър Машов.

Действията са предприети непосредствено след регистрация на други два товарни автомобила от същата марка и поставянето на регистрационни табели, предназначени за автомобилите фантоми. Уведомена е Окръжна прокуратура – В. Търново и под нейно ръководство са предприети необходимите процесуално-следствени и оперативно издирвателни действия.

От извършената до момента проверка са установени длъжностни нарушения и непълна документация, необходима за първа регистрация на автомобилите.

"Един полицейски служител на ръководен пост в КАТ е задържан със заповед за 24 часа. Предстоят множество оперативно-издирвателни мероприятия. Очакват се и други лица, които са съпричастни към схемата, включително и полицейски служители, да бъдат задържани", разкри Банков.

"Касае се за регистрация на камиони, които можем да наречем фантоми. Това е основната схема. Фирма в България е осъществявала регистрацията”, каза още той.

По случая е образувано следствено дело, а процесуално-следствените действия продължават.
Сподели:

Коментари (0)

Сарафов с условие: Никой от Съюза на съдиите да не влиза в механизма за разследването му като главен прокурор

Сарафов с условие: Никой от Съюза на съдиите да не влиза в механизма за разследването му като главен прокурор

Bиcoĸaтa мy ceбeoцeнĸa  e пpeчĸa дa ce пpoглeднe oчeвиднoтo, чe  eдин oбвиняeм нe cи oпpeдeля caм пpoĸypopa.

Ченалова и Румен Гечев с подвеждащи съобщения, че Общия съд на ЕС е дал ход на исковата им молба срещу еврото

Ченалова и Румен Гечев с подвеждащи съобщения, че Общия съд на ЕС е дал ход на исковата им молба срещу еврото

Зад цялата хибридна ситуация прозират интереси на президента Радев и партиите „Величие“, „Възраждане“, МЕЧ и среди от БСП

По искане на европрокуратурата: Претърсват 80 адреса в България, шестима са задържани

По искане на европрокуратурата: Претърсват 80 адреса в България, шестима са задържани

Европейската прокуратура разследва престъпна група, действаща от 2019 г. насам, управляваща схема за измами с ДДС чрез сложна схема, която се възползва от правилата на ЕС за трансгранични сделки.