25 Февруари, 2026

От октомври в Гърция ще важат цифрови лични документи

От октомври в Гърция ще важат цифрови лични документи

Нямат валидност в чужбина и няма да се използват за пътуване

От октомври в Гърция ще са в сила цифрови лични документи - гражданите ще могат да използват дигиталните си лични карти и шофьорски книжки в банките и телекомуникационните компании, гласи решение на гръцкото правителство от днес. Дотогава те ще трябва да представят хартиените им версии, се казва в документа.

Въвеждането на ново приложение, което позволява на хората да съхраняват цифрова версия на личната си карта и шофьорската си книжка в мобилните си телефони, започна на 27 юли.

Цифровите документи обаче нямат валидност в чужбина и не могат да се използват като документи за пътуване. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

4 жертви на нападение с нож в щата Вашингтон

4 жертви на нападение с нож в щата Вашингтон

Заподозреният е бил застрелян от полицейски служител, пристигнал на мястото на инцидента, заяви говорителката на полицията в Такома

Тръмп заговори за „трети мандат“

Тръмп заговори за „трети мандат“

Двадесет и втората поправка към Конституцията на САЩ ясно ограничава пребиваването на поста президент до два мандата

Китай налага още по-строг контрол върху онлайн средата в страната

Китай налага още по-строг контрол върху онлайн средата в страната

Докато на Запад често се акцентира върху т.нар. „Велик китайски защитен екран“, системата за цензура и контрол е много по-сложна