7 Декември, 2025

От пролетта тръгва нощният градски транспорт в столицата

От пролетта тръгва нощният градски транспорт в столицата

С карта за 2 лева, софиянци ще могат да използват всички линии, които ще продължат да се движат след полунощ

От пролетта Столична община пуска нощен градски транспорт. С карта за 2 лева, софиянци ще могат да използват всички линии, които ще продължат да се движат след полунощ, съобщава "Дарик".

Това предвижда новата наредба за пътуване в градския транспорт в София, която бе представена от общинските съветници Екатерина Йорданова и Зафир Зарков.

Наредбата ще бъде внесена в СОС до края на седмицата, а след това ще има един месец за обществено обсъждане преди да бъде разгледана от комисиите.

Все още се уточняват превозните средства, които пробно ще бъдат пуснати през нощта. Ясно е обаче, че метрото няма да е сред тях.

„Обсъждат се няколко варианта - 2, 3 или 4. Те ще имат обща спирка в центъра", уточни Зафир Зарков.

Председателят на общинската транспортна комисия Екатерина Йорданова коментира, че след тестовия период местната власт ще реши дали има смисъл от въвеждането на постоянен нощен транспорт и какви средства ще са необходими за това.

Както вече стана ясно преди дни сред предложенията са и да отпадне таксуването с билет на по-обемен багаж в столичния градски транспорт.
Сподели:

Коментари (0)

Запалиха светлините на коледната елха в Тетевен

Запалиха светлините на коледната елха в Тетевен

Тържествена програма постави началото на Коледните и Новогодишни празници в града

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

"Предлагат се и "единствените по рода си животворни перли – силноалкална среда, която бори киселината в нашия организъм“, научаваме от продавачите

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“