7 Юни, 2026

Нотариус "консултирал" имотната мафия как да се снабдяват с неистинските документи

Става въпрос за неправомерно придобити 23 имота на територията на Столична община, съобщиха от СДВР и прокуратурата

От СДВР и Специализираната прокуратура разкриха подробности относно престъпната група, свързана с имотни измами, действала на територията на Столична община.

От прокуратурата заявиха, че по случая са задържани 10 души, от които 4 са с повдигнато обвинение, а останалите 6 са задържани с полицейска мярка за 24 часа. На брифинга бе съобщено също така, че преди около 7-8 месеца е постъпил сигнал за неправомерно придобиване на имоти, като от СДВР посочиха, че конкретно става въпрос за 23 имота на територията на Столична община, а имотите са придобивани чрез неистински документи.

,,В престъпната група е участвал и бивш нотариус с инициали Б. Я., който ги е подпомагал чисто интелектуално, т.е. консултирал ги е по документите и при кой нотариус да отидат, за да минат тези сделки'', разясни директорът на СДВР ст. комисар Георги Хаджиев и допълни, че е било предотвратено неправомерното прехвърляне на 9 имота.

,,Другите участници от групата са сериозен криминален контингент. Част от пострадалите са самотно живущи хора и такива с психически проблеми, които лесно могат да бъдат манипулирани или рядко поддържат връзка с роднините си. Членове на групата са осъществявали контакти с тях и са ги карали да им подписват пълномощни, които после са използвали за прехвърляне на техни недвижими имоти, които потърпевшите са загубвали'', разкриха още разследващите органи.

По груби сметки на прокуратурата става въпрос за имоти с обща стойност над 300 000 лева, но все пак добавиха, че трябва да се изчака и оценителната експертиза по случая.
Сподели:
Журналист: Камикадзето Васко, убило трима души в адския удар край Ботунец, е член на т.нар. "Банда на Калашниците"

Журналист: Камикадзето Васко, убило трима души в адския удар край Ботунец, е член на т.нар. "Банда на Калашниците"

Бандата бе ударена при акция на ГДБОП в началото на март т.г. Това е мощна групировка на роми сутеньори, която държи повечето от проститутките в София и действала главно в „Студентски град“ . Като момичетата били жестоко пребивани и принуждавани да дават всичките си пари

И. ф. главен прокурор Ваня Стефанова: Никой не следва да бъде пощаден, ако има доказателства

И. ф. главен прокурор Ваня Стефанова: Никой не следва да бъде пощаден, ако има доказателства

"Без значение от политическа окраска, без значение от позицията му в обществото", заяви тя

Демерджиев: Изтичала е информация от ОД на МВР-Перник към прокурорския син

Демерджиев: Изтичала е информация от ОД на МВР-Перник към прокурорския син

"Имаше нападение на служител от ГДБОП, зад което смятаме, че стои Васил Михайлов"

Коментари (0)