18 Май, 2026

От Щаба на Тръмп съобщават за иранска хакерска атака

От Щаба на Тръмп съобщават за иранска хакерска атака

Доналд Тръмп

Без да имат доказаталества, те припомнят за враждебните отношение някога с Техеран

От предизборния щаб на кандидата за президент на САЩ на републиканците Доналд Тръмп обявиха, че някои от вътрешните му комуникации са били хакнати, както и обвиниха за кибернападението Иран.

От екипа на Тръмп не представиха преки доказателства за твърденията си, но припомниха враждебността между предишния американски президент и Техеран в миналото.

От предизборния щаб на Тръмп излязоха с това изявление, след като новинарският сайт "Политико" съобщи, че е започнал да получава от анонимен акаунт имейли с вътрешни документи на кампанията на републиканеца.

От екипа на Тръмп цитираха съобщение от вчера на служители на "Майкрософт" (Microsoft), че свързани с иранските власти хакери са се опитали през юни да проникнат в профила на високопоставен представител на предизборен щаб в САЩ. От американския софтуерен гигант не разкриха самоличността на въпросния човек.
Сподели:

Коментари (0)

САЩ удължиха с още 30 дни дерогацията за руския петрол

САЩ удължиха с още 30 дни дерогацията за руския петрол

Новият „временен 30-дневен общ лиценз“ ще позволи на „най-уязвимите държави временно да получат достъп до руския петрол, който в момента е блокиран в морето“

Мерц към Радев: Цяла Европа припява "Бангаранга"

Мерц към Радев: Цяла Европа припява "Бангаранга"

„Чувстваме се поласкани и се радваме, че избрахте Германия за първото си посещение“

Според Вучич "Сърбия уважава Черна гора" но не и "политики срещу сръбския народ"

Според Вучич "Сърбия уважава Черна гора" но не и "политики срещу сръбския народ"

Вучич заяви, че би „се срамувал от себе си и народа си“, ако присъства на „тържественото отбелязване на отделянето на Черна гора от Сърбия“