500 от най-богатите хора в света са загубили общо $ 114 милиарда само за един ден заради срива на фондовата борса. Това сочат актуални данни на агенция Bloomberg, цитирана от Комерсант.
Според агенцията, най-много пари е загубил шефът на инвестиционната компания „Berkshire Hathaway“ Уорън Бъфет - $ 5.1 милиарда. Малко по-малко е загубил от състоянието си основателят на Facebook Марк Зукарбърг - $ 3,6 милиарда. Основателят на Amazon Джеф Безос заема трето място по размера на загубите - $ 3.3 милиарда . Основателите на Google Лари Пейдж и Сергей Брин са загубили само за един ден по 2,3 милиарда долара. Създателят на Microsoft Бил Гейтс пък се е разделил с $ 2,25 милиарда от състоянието си.
Припомняме, че индексът на Dow Jones показа рекорден спад, като само за ден се срина до 1,175 хил. пункта. Като процент индексът падна с 4.6%, което е рекорд от август 2011 г. С повече от 4%, падна и индексът на S & P 500., стигайги до нива от 113.19 пункта, а NASDAQ индекс падна до 3.78%.
Още от Бизнес
Отвъд Биткойн: Блокчейн – технологията, за която не знаехте, че ви е нужна, много повече от криптовалути
УНСС обяви започването на първата магистърска програма по криптоикономика от 2025 г. и автентичността на дипломите там също ще бъдат гарантирани чрез блокчейн технологии
Руската централна банка предупреждава за стремглава инфлация
Сега се очаква цените да се повишат със 7-8% през 2025 г., което коригира по-ранната прогноза за 2025 г., която беше между 4,5 и 5%
КЗК започна мащабно проучване на цените на храните в магазините
Във фокуса на наблюдението на Комисията за защита на конкуренцията са основни хранителни стоки, като яйца, мляко и млечни продукти, месо, брашно, хляб, олио и др.