17 Февруари, 2025

От ЦИК взривиха социалните мрежи с "курсове за гласуване"

От ЦИК взривиха социалните мрежи с "курсове за гласуване"

"Не за първи път ще се гласува с машини. Имаме достатъчно устройства и няма да купуваме нови. От днешния ден ще стартираме разяснителната кампания". Това заяви пред БТВ председателката на ЦИК Камелия Нейкова. Тя допълни, че щяло да има "симулатор", на който хората да се упражняват с екрана как да гласуват. 

В социалната мрежа, наред с обидените, има и хора, които започнаха да се бъзикат с комисията и попитаха задочно дали трябва да си носят лични карти за курсовете и бележка от родителите. Припомняме, че много възрастни хора не гласуват, защото се срамуват да потърсят помощ от комисията за съдействие с машините. Идеята за ЦИК в очите на подобни хора изглежда като поредното унижение - тепърва на 70-80 да ходят на курсове и да се учат как се гласува. Предложението да бъдат върнати старите правила за упражняване на вота с машини и с бюлетини не беше прието, след като Крум Зарков от БСП гласува срещу партията и вотът му се оказа решаващ. Поддръжниците на машинния вот са категорични, че по този начин се намалява купеният вот, но в същото време се оказва, че много от хората не могат да гласуват. Последният парламент остави машините, но така и не успя да реши проблема преди поредните избори, за които вече започнаха залози колко ще са гласоподавателите.  

Сподели:
Летище София вече носи името "Васил Левски"

Летище София вече носи името "Васил Левски"

Президентът Радев издаде указ за това, с днешна дата

БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан

БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан

"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."

Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов

Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов

"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"