13 Юни, 2026

Отец Боян Саръев: Турция и ДПС играят театър, Родопите ще станат автономна област

Отец Боян Саръев: Турция и ДПС играят театър, Родопите ще станат автономна област
Боян Саръев

Българските мюсюлмани са потурчени славяни

"Ислямът има претенции за световно господство. Използва всякакви средства, за да го налага. Мигрантските потоци е част от опита да бъде завладян Западният свят.  Всичко, което се случва, има доста по-дълбоки корени, отколкото финансовата част на бягството на мигрантите". Това заяви пред БТВ отец Боян Саръев. 

"Не казвам, че всички мюсюлмани искат да наложат религията си в християнския свят. Самият ислям възниква като противоречие на християнизирането в света. Агресията на фундаменталистите стана масова практика в света. Атентатите и жестокостта има религиозна форма. Атентатите започват с "Аллах е велик" и хора умират в негова чест. Векове са били експлоатирани мюсюлманите. Сменят се режими, убиват се хора в арабски държави, малтретират се с войнишки ботуши", каза още Саръев.

"България е специфична страна по своята етнографска картина. Турците у нас не са мюсюлмани, а са накарани насила да приемат друга вяра. Те се използват от Турция за политически интереси. По своя произход те са славяни и са топли хора. На тях им е внушавано, че отечеството им е Турция, а не България. Бавно и полека усещат, че се подготвя автономия. Днес я има, но не е териториална, а политическа. В момента Родопите се държат от ДПС. Един ден обаче и териториално автономията ще извърви своя път. ДПС се разбира с Турция. Другото е само театър. Дано да не сме живи и да сме свидетели на подобни конфликти. Ако не си член на ДПС, не може да имаш развитие в Родопите. Бог има план да спаси душите ни", заяви Саръев.  

Сподели:
Облаците се разкъсват от запад на изток, ще вали в Източна България и по планините

Облаците се разкъсват от запад на изток, ще вали в Източна България и по планините

Максималните температури - между 22° и 27°, за София - около 22°. Над планините ще има променлива облачност, по-значителна в следобедните часове, когато на отделни места ще превали дъжд.

Демерджиев се срещна с помощник-държавния секретар на САЩ Тод Уилкокс

Демерджиев се срещна с помощник-държавния секретар на САЩ Тод Уилкокс

В срещата участва и временно управляващият Посолството на САЩ в България Х. Мартин Макдауъл, който също изрази признателност за положителните резултати от партньорството.

Йотова: България и БНБ  да защитят монетата от 2 евро, посветена на българската азбука

Йотова: България и БНБ да защитят монетата от 2 евро, посветена на българската азбука

Президентът отново подчерта, че еврото не е цел, а инструмент за парични и икономически политики, голяма възможност за повече инвестиции в България

Коментари (0)