25 Март, 2025

Системата на ВКС блокира точно преди решението за връщане на делото "Полфрийман" в съда

Системата на ВКС блокира точно преди решението за връщане на делото "Полфрийман" в съда

Джок Полфрийман

Темида трябва разглежда иска на Сотир Цацаров

Минути преди публично да бъде разпределено делото за отмяна на освобождаването на Джок Полфрийман системата на съда блокира. Точно в 16 часа във Върховния касационен съд трябваше да се проведе публично разпределяне на делото, образувано по искане на главния прокурор, за възобновяване на въззивно частно наказателно дело № 921/2019 г. на Софийския апелативен съд и за отмяна на постановеното определение по него за условно предсрочно освобождаване на Джок Полфрийман, но то се забави повече от половин час. Причината е отказ на системата в деловодството на Наказателната колегия на Върховния касационен съд, предаде "Стандарт". 

Междувременно стана ясно, че освободеният от затвора австралиец ще остане в дома за временно настаняване в Бусманци, докато няма решение на съда и заради неговата персонална сигурност. Полфрийман беше освободен от затвора на 20 септември. Той беше осъден през 2011 година на 20 години затвор за убийството на българския студент Андрей Монов, но понеже е излежал повече от половината от присъдата си, може да бъде пуснат предсрочно.
Сподели:
В Босна и Херцеговина разследват как Додик е успял да напусне страната на 24 март

В Босна и Херцеговина разследват как Додик е успял да напусне страната на 24 март

Причината е, че за президента на Република Сръбска е издадена централна заповед за арест по подозрение в подкопаване на конституционния ред на държавата

След скандалите в БОК съдът спря вписването на новото ръководство

След скандалите в БОК съдът спря вписването на новото ръководство

Решението е взето след искова молба на члена на Комитета Живко Вангелов, за която СГС е преценил, че има достатъчно доказателства и искането за спиране на регистърното производство е основателно и следва да бъде уважено

Проверяват сигнал за незаконно строителство на плаж край Синеморец в парк "Странджа"

Проверяват сигнал за незаконно строителство на плаж край Синеморец в парк "Странджа"

Екоинспекцията е установила внасяне на почва и други фракции, и извършване на строителни дейности върху морския плаж „Бутамята“. Министърът на туризма Мирослав Боршош е сформирал експертен екип за проверка на място.