11 Януари, 2026

Кадиров се жалва - откраднали в Чехия любимия му кон за 10 млн. долара

Кадиров се жалва - откраднали в Чехия любимия му кон за 10 млн. долара

По думите на чеченския лидер медиите силно занижили цената на жребеца Зазу

Ръководителят на руската Чеченска република Рамзан Кадиров съобщи днес, че в Чехия е бил откраднат негов състезателен кон с прякор Зазу. Според Кадиров жребецът струва най-малко 10 милиона долара, предаде ТАСС.

Чешката полиция разследва кражбата на расовото животно английска порода - част от имуществото на Кадиров, запорирано в страната във връзка с международните санкции срещу него. Според руския сайт "РБК" похитителят е откраднал жребеца през нощта срещу 4 март от конюшня в чешко село.

"И ще ви моля впрочем да не омаловажавате ценността на ездитния ми кон. Медиите цитираха властите и обявиха, че струва 18 000 долара. Това изкуствено занижаване със сигурност се дължи на някакви финансови машинации от страна на отговорните за гледането му и грижите по него, само че чистокръвният Зазу струва най-малко 10 милиона долара", написа Кадиров в Телеграм.

Чеченският лидер добави, че конят е станал "първа жертва на санкциите" срещу него още през 2014 г., поемайки "този първи гнусен удар от страна на демократичния Запад".

"Общо казано, не вярвам в случайности. Конекрадците са някак си уникални – хем са глупави, та да откраднат санкционен кон, хем хитри, та да не ги открие полицията. Не вярвам. Обидно е, че страда едно красиво и благородно животно. Притеснявам се, че Зазу може да попадне в лоши ръце", заключи Кадиров, предава БТА.

Сподели:

Коментари (0)

Крахът на един секс символ: Мики Рурк профука милионите, днес живее на банани и дългове

Крахът на един секс символ: Мики Рурк профука милионите, днес живее на банани и дългове

Холивудската легенда е заплашена от изгонване на улицата, докато фенове събират милостиня за наема му зад гърба му

Маления Тръмп зад светлината на прожекторите

Маления Тръмп зад светлината на прожекторите

Документален филм разказва за първата дама на САЩ отвъд публичното пространство, в ролята й на майка и съпруга на президент

Франция се сбогува днес с Бриджит Бардо

Франция се сбогува днес с Бриджит Бардо

Иконата на френското кино ще бъде погребана в родния си град Сен Тропе, ще присъства и лидерът на крайната десница Марин Льо Пен