27 Юни, 2026

Откриха голямо количество радиоактивен метал в Карлово

Откриха голямо количество радиоактивен метал в Карлово

Радиоактивният изотоп америций е намерен при спецоперация на ДАНС, МВР и прокуратурата

Голямо количество от радиоактивния изотоп америций е открито при спецоперация на ДАНС, МВР и прокуратурата.

Металът е изключително скъп и е открит и иззет от къща в Карлово вчера след обяд. По време на операцията на агентите от ДАНС и спецполицаите от МВР са съдействали и пожарникари със специално оборудване. Америцият има йонизиращо лъчение и по тази причина трябва да се съхранява и превозва при специални условия.

Очаква се днес след обяд в Окръжната прокуратура в Пловдив да бъде дадена повече информация от вътрешния министър Атанас Илков, председателя на ДАНС Пламен Тончев и окръжния прокурор Ваня Христева. Операцията по изземването на скъпия радиоактивен метал е била координирана лично от и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов.
Сподели:
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев

Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев

"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"

Мирчев:  Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев

Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев

"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"

Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски

Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски

В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци

Коментари (0)