6 Декември, 2025

Откриха кокаин в Белия дом, службите започват разследване

Откриха кокаин в Белия дом, службите започват разследване

По това време Джо Байдън е бил в Кемп Дейвид

Предварителен полеви тест на бяло вещество, намерено в библиотеката на Белия дом, е дал положителен резултат за кокаин, съобщиха правоприлагащите органи късно в понеделник. Сикрет сървис на САЩ започна разследване как то е попаднало на Пенсилвания авеню 1600.

Наличието на веществото, което е изпратено за допълнителни тестове, станало известно, когато пожарникар от екипа за опасни материали на Вашингтонския департамент съобщил по радиото: "Имаме жълта лента, на която пише кокаин хидрохлорид", пише в. "Вашингтон пост".

Говорителят на Сикрет сървис Антъни Гулиелми заяви, че откритото по време на рутинна проверка вещество е довело до повишена тревога за сигурността и евакуация за кратко на имението на изпълнителната власт.

Гулиелми заяви, че се провежда "разследване на причината и начина", по който веществото е попаднало в Белия дом. По това време Джо Байдън е бил в Кемп Дейвид. Президентът на САЩ и първата дама Джил Байдън се върнаха от в Мериленд в Белия дом във вторник сутринта.

Служител, запознат с разследването, заяви пред изданието, че количеството вещество било малко.

Това не е първият случай, в който незаконни наркотици попадат в Белия дом. Рапърът Снуп Дог заяви, че е пушил трева в банята през 2013 г., а Уили Нелсън призна, че е пушил джойнт на покрива на Белия дом по време на управлението на Джими Картър.

Британският актьор Еркан Мустафа разказва, че е пушил марихуана и е направил една линия кокаин при посещение в Белия дом по време на кампанията на първата дама Нанси Рейгън срещу наркотиците "Просто кажи не". Певицата на „Jefferson Airplane“ Грейс Слик призна през 2011 г., че през 1970 г. се е опитала и не е успяла да подправи чая на президента Ричард Никсън с LSD.

"Мисля, че Трики Дик имаше нужда от малко киселина", спомня си по-късно тя. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

В разпореждането съдия Смит отбелязва, че „по-късно приетият и специфичен език на закона има предимство пред забраната за разкриване“

САЩ и Украйна  ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

САЩ и Украйна ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

„Очаква се още една среща днес“, заяви Олександър Бевз, съветник в офиса на украинския президент Володимир Зеленски, пред АФП след дни на интензивна дипломация по плана.

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Според Найджъл Фарадж президентът на САЩ прави всичко възможно, за да осигури справедливо мирно споразумение за Украйна, и го дразни подходът на Владимир Путин.