27 Февруари, 2026

Откриха мъртъв високопоставен служител на Украинската служба за сигурност

Откриха мъртъв високопоставен служител на Украинската служба за сигурност

Полицията е започнала разследване, за да се установи причината за смъртта

Ръководителят на регионално поделение на Украинската служба за сигурност (УСС) е бил открит мъртъв в дома си в централна Украйна, съобщи днес главната прокуратура, предадоха Франс прес и "Радио Свобода".

Късно снощи съпругата на Олександър Наконечни чула изстрел в апартамента им в Кропивницки, а след това открила мъжа си, застрелян в една от стаите, уточниха от прокуратурата в „Телеграм“.

Полицията е започнала разследване, за да се установи причината за смъртта, добавиха от прокуратурата, без дават информация в каква посока тече разследването.

Местният политик Андрий Лаврус написа в „Телеграм“, че Наконечни се е самоубил като се е прострелял в главата.

От януари 2021 г. Наконечни ръководеше поделението на УСС в Кировоградска област.

През юли украинският президент Володимир Зеленски уволни ръководителя на УСС Иван Баканов, след като го обвини в недостатъчни усилия в борбата срещу шпионите и колаборационистите на Москва, която през февруари започна нашествието си в Украйна.

Тогава Зеленски обяви също, че прави „преоценка на ръководния състав“ в УСС, където през последните месеци бяха уволнени няколко ръководни служители.
Сподели:

Коментари (0)

Шведските военни свалиха руски дрон до френски самолетоносач

Шведските военни свалиха руски дрон до френски самолетоносач

Шведският министър на отбраната Пол Йонсон заяви, че има „силна връзка“ между сваления дрон и руски плавателен съд, намиращ се в шведски териториални води

Тръмп: Разочарован съм от Иран, но още не съм взел решение за атака

Тръмп: Разочарован съм от Иран, но още не съм взел решение за атака

"Не искаме Иран да притежава ядрени оръжия, а те не казват тези златни думи“

Новата украинска балистична ракета FP-7 премина успешни изпитания (видео)

Новата украинска балистична ракета FP-7 премина успешни изпитания (видео)

FP-7 е разработена като оръжие, способно да преодолява системите за противовъздушна отбрана около руската столица