22 Февруари, 2026

Откриха мина край пътя Русе-Силистра

Откриха мина край пътя Русе-Силистра

Мястото се охранява от полицейски патрул

Полицаи откриха мина край пътя Русе-Силистра късно снощи. Взривното устройство е открито на една от отбивките между граничния пункт „Дунав мост” и индустриалната зона „Тегра".

Устройството е намерено в близост до кошче за боклук след подаден сигнал. Мястото се охранява от полицейски патрул.

В непосредствена близост до мястото се редят камиони, които изчакват да преминат българо-румънската граница. По непотвърдена информация става въпрос за пехотна мина.

Засега не е ясно как е попаднала там. Тепърва ще се предприемат мерки за нейното обезвреждане и премахване.
Сподели:

Коментари (0)

Кукери прогониха злите сили от Карлово с обредни танци

Кукери прогониха злите сили от Карлово с обредни танци

Със своите страховити маски и оглушителни звънци те прогонват злото и отварят пътя към светлината…

Симеон Ставрев: София надминава Варшава по дължина на метромрежата

Симеон Ставрев: София надминава Варшава по дължина на метромрежата

Столицата удължава метромрежата си с нови 3 километра под бул. „Владимир Вазов“ да края на годината. Обявена е финалната фаза от изграждането на новото разширение.

Християнска църква СИОН организира Ден на отворени врати в София

Християнска църква СИОН организира Ден на отворени врати в София

Събитието, което е съпътствано с временна изложба, посветена на 4 години от войната в Украйна, ще присъстват доброволци, дипломати, политици и общественици