25 Юни, 2026

Откриха нова мутация на коронавирус в Германия

Откриха нова мутация на коронавирус в Германия

Нова мутация на коронавируса е открита в южната част на Германия. Тя е индентифицирана в огнище на COVID-19 в клиниката в град Гармиш-Партенкирхен (федерална провинция Бавария), съобщава вестник Der Munchner Merkur, цитиран от "Фокус"

По данни на изданието в болницата са заразени 73 души - както служители, така и пациенти. Трима от тях са диагностицирани с неизвестен досега щам на коронавирус.

Анализите са изпратени за допълнително проучване в берлинската клиника „Шарите“. Експертите са установили, че наистина става въпрос за съвсем нов вариант на COVID-19, но все още не знаят какви са неговите характеристики.

Според „Шарите“ досега в света са идентифицирани повече от 12 хиляди мутации на коронавируса. Към момента експертите са най-притеснени от т.нар. британски щам поради високата му заразност.
Сподели:
 Кьовеши: Борбата с ДДС измамите трябва да е основен приоритет

Кьовеши: Борбата с ДДС измамите трябва да е основен приоритет

Кьовеши: Борбата с ДДС измамите трябва да е основен приоритет

Франция задържа танкер: Смята се, че това е 5-ия заловен от „сенчестия флот“

Франция задържа танкер: Смята се, че това е 5-ия заловен от „сенчестия флот“

„Военноморските сили задържаха във вторник танкера Deliver, докато преминаваше край бреговете на Сицилия в нарушение на международното морско право.“

Русия обеднява стремително заради войната в Украйна

Русия обеднява стремително заради войната в Украйна

Москва изисква допълнителни средства за финансирането на войната, повишавайки данъците, правят се икономии в образованието, здравеопазването, комуналните услуги

Коментари (0)