2 Февруари, 2026

Откриха телата на трите удавени деца в морето край Дуранкулак

Откриха телата на трите удавени деца в морето край Дуранкулак

Момчетата са открити на около километър в южна посока от мястото на инцидента

Телата на трите деца, удавили се в морето край Дуранкулак, са открити и са разпознати, съобщи кметът на Шабла Мариян Жечев.

Момчетата са открити на около километър в южна посока от мястото на инцидента.

Както е известно, четири момчета на възраст между 12-15 години са се къпали в бурното море край неохраняем плаж близо до село Крапец вчера. Трите са изчезнали във вълните, а едното е успяло да изплува и е тръгнало да търси помощ. Според съобщеното от директора на областния съвет на БЧК д-р Артюн Еринозов спасилото се момче е стигнало до плажа на къмпинг "Космос" край Дуранкулак, където е имало пост на водни спасители на Червенокръстката организация. От поста са сигнализирали на телефон 112 за инцидента.

Удавилите се момчета са от селата Спасово и Сираково, община Генерал Тошево.
Сподели:

Коментари (0)

АПИ: 290 снегопочистващи машини обработват  републиканските пътища

АПИ: 290 снегопочистващи машини обработват републиканските пътища

Работата продължава, като прогнозите на метеоролозите са за усилване на снеговалежа, съобщиха от Агенция

Чудо: Гласовете на приятели връщат към живот момче, прекарало 55 дни в кома

Чудо: Гласовете на приятели връщат към живот момче, прекарало 55 дни в кома

Автомобилен инцидент е причина 8-годишният Лю да изпадне в пълна кома, от която успява да излезе след като в продължение на дни майка му пуска посланията на неговите съученици

Десетки са жертвите на студа и леда, завладял САЩ

Десетки са жертвите на студа и леда, завладял САЩ

В Ню Йорк властите съобщиха, че 10 души са били открити починали заради студа. Три деца на 6, 8 и 9 години загинаха вчера, след като са се подхлъзнали на лед и са паднали в замръзнал водоем в Тексас. За нови смъртни случаи бе съобщено в над 10 щатa.