9 Юли, 2026

Отлагат избора за нов председател на СГС за неопределено време

Отлагат избора за нов председател на СГС за неопределено време

Причината е здравословен проблем на един от кандидатите за поста

Изборът на председател на Софийския градски съд се отлага за неопределено време. Той беше планиран за днес, но късно в понеделник вечер по спешност единият кандидат - Светлин Михайлов, е приет в болница „Лозенец", съобщава Би Ти Ви.

Висшият съдебен съвет (ВСС) трябваше да избере днес нов председател на ВСС. Кандидатите бяха само двама - Михайлов и Евгени Георгиев, които са се самопредложили.

Светлин Михайлов вече е оглавявал СГС в периода 2004 - 2009 г.

В този съд се гледат делата срещу министри, депутати, магистрати. Важно е делата да се разпределят безпристрастно и да не се злоупотребява с разрешителни за сересета.
Сподели:
  Демерджиев назначи вчера нов директор на Телефон 112

Демерджиев назначи вчера нов директор на Телефон 112

Красимир Димитров, който досега оглавяваше Дирекцията за „Аварийна помощ и превенция“ към Столична община поема отговорната работа  

Прокурорската колегия на ВСС заседава по временното отстраняване на Емилия Русинова

Прокурорската колегия на ВСС заседава по временното отстраняване на Емилия Русинова

    То е по искане на правосъдния министър Николай Найденов

ВАС отмени решението на служебното правителство  "Гюров" за спиране на процедурата по подбор на български европрокурор

ВАС отмени решението на служебното правителство "Гюров" за спиране на процедурата по подбор на български европрокурор

Върховните магистрати постановиха, че първоначалният конкурс, проведен по време на правителството с мандата на ГЕРБ, е бил напълно законен и не подлежи на анулиране с акт на Министерския съвет.

Коментари (0)