Планираната среща на американския държавен секретар Майк Помпео с главния преговарящ на Северна Корея за денуклеаризацията Ким Йон-чол в Ню Йорк е отложена, съобщава германският национален ежедневник Die Frankfurter Allgemeine Zeitung, цитиран от "Фокус".
Държавният департамент на САЩ заяви, че срещата ще бъде проведена на по-късен етап, ако графиците и на двете страни го позволяват. Говорителят на американското външнополитическо посочи други причини за отлагането на срещата, но подчерта, че разговорите между Вашингтон и Пхенян продължават.
Помпео трябваше да се срещне с Ким Йон-чол в четвъртък в Ню Йорк, за да подготви нова среща на върха между американския президент Доналд Тръмп и лидера Северна Корея Ким Чен-ун.
Държавният департамент на САЩ заяви, че срещата ще бъде проведена на по-късен етап, ако графиците го позволяват
Фактор

Коментари (0)