29 Юли, 2026

Отново без избран председател на НС - 2 гласа не достигнаха на Киселова

Наталия Киселова и Борислав Гуцанов - снимка: БГНЕС

Тя получи 118 гласа „за“, 30 „против“ и 90 „въздържал се“

И при балотажа от десетия опит за избор на председател на НС нито един от кандидатите не събра необходимия брой гласове.    

Два гласа не достигнаха на кандидатката на БСП-ОЛ Наталия Киселова да бъде избрана на поста. Тя получи 118 гласа „за“, 30 „против“ и 90 „въздържал се“. При гласували 238 депутати, тя имаше нужда от най-малко 120 гласа (50% плюс един глас). 

За Киселова дадоха гласовете си народните представители от БСП, ГЕРБ-СДС и ДПС-Ново начало, с изключение на един депутат от ГЕРБ-СДС, който гласува против .

Този резултат беше отчетен след прегласуване. При първото гласуване Киселова получи 89 "за", 60 "против" и 88 "въздържал се". 

Силви Кирилов получи подкрепа от 99 депутати, 120 бяха против, 19 се въздържаха.

Заседанието на НС и процедурата по избора на председател ще бъдат възобновени утре, 6 декември, от 10:00 ч..

 

Сподели:
Ивайло Мирчев: Кандидатурата на Йотова изглежда като операция „Радев, трети мандат“

Ивайло Мирчев: Кандидатурата на Йотова изглежда като операция „Радев, трети мандат“

"Може би защото Радев се чувства най-комфортно сред хора, които отразяват неговия образ и потвърждават централната му роля", казва той

След скандал: Мъж запали жена си пред децата, има опасност за  живота ѝ

След скандал: Мъж запали жена си пред децата, има опасност за живота ѝ

Предстои да му бъде повдигнато обвинение за опит за убийство с особена жестокост и по особено мъчителен за жертвата начин

Евакуирани са всички пътници от швейцарския круизен кораб, който заседна край Видин

Евакуирани са всички пътници от швейцарския круизен кораб, който заседна край Видин

Катерът на "Гранична полиция" е направил общо 20 курса за превозването им

Коментари (0)