6 Април, 2026

Отново облачно, дъжд в източните райони на страната

Отново облачно, дъжд в източните райони на страната

През следващото денонощие ще е предимно облачно. Слаби валежи от дъжд ще има на места главно в Източна България. До обяд дъждът ще се примесва със сняг, в североизточните райони с условия за поледици.

Над Югозападна България ще има временни разкъсвания на облачността. В по-голямата част от страната ще е почти тихо, в източните райони с до умерен северен вятър. Минималните температури ще са между минус 1° и 4°, в София около 0°; максималните ще са между 4° и 9°, в София около 5°.

Над планините ще е предимно облачно и на места ще превали слаб сняг. Вятърът ще е слаб, предимно от запад-югозапад. Максималната температура на 1200 метра ще е около 2°, на 2000 метра - около минус 2°.

Над Черноморието ще е предимно облачно с превалявания от дъжд и ръмежи. Ще духа до умерен северен вятър. Максималните температури ще са между 5° и 8°. Температурата на морската вода е 9-10°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.

В събота ще има слаби превалявания на места, температурите ще са между 5 и 10 градуса, за София 5. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Министър Запрянов: Военни ангажименти към Украйна не сме поемали

Министър Запрянов: Военни ангажименти към Украйна не сме поемали

Министърът каза още, че идеята за самостоятелна отбрана на България извън колективната е непосилно бреме за нашата икономика и финансово за нашата държава

Проф. Лизбет Любенова: Следващата битка ще е за Балтийско море

Проф. Лизбет Любенова: Следващата битка ще е за Балтийско море

Още цар Александър I e заявил на Великобритания, че иска Балканите само за Русия, изтъква историкът

Николай Нанков поздрави за Цветница жителите на Ловеч

Николай Нанков поздрави за Цветница жителите на Ловеч

Градът беше излязъл в този слънчев ден, а хубавото настроение изпълваше централната му част