21 Февруари, 2026

Отново протести и сблъсъци с полицията в Гърция, десетки са задържани

Отново протести и сблъсъци с полицията в Гърция, десетки са задържани

Снимка: архив

Хиляди се бяха събрали пред парламента в Атина, където депутатите обсъждаха внесения от левите партии вот на недоверие срещу правителството

Протести и сблъсъци се разразиха в гръцката столица Атина. До стълкновения със силите на реда се стигна в сряда вечерта по време на голяма демонстрация по повод влаковата катастрофа през 2023 година, при която загинаха 57 души, предаде Нова ТВ.

За пореден ден хиляди се бяха събрали на централния площад пред парламента в Атина, където депутатите обсъждаха внесения от левите опозиционни партии вот на недоверие срещу дясноцентристкото правителство.

Безредиците и сблъсъците с полицията бяха провокирани от няколко групи маскирани лица.

Арестувани са 30 души.

Подобни инциденти имаше и във втория по големина гръцки град Солун. 

Сподели:

Коментари (0)

Белият дом: Премахваме мита върху продукти от 185 държави след решението на Върховния съд

Белият дом: Премахваме мита върху продукти от 185 държави след решението на Върховния съд

Спрени са и заповедите, които позволяваха на САЩ да налагат мита на държави, доставящи петрол на Куба, както и на държави, внасящи стоки или услуги от Иран

Украйна удари с "Фламинго" завод за  „Искандер“ и „Орешник“

Украйна удари с "Фламинго" завод за „Искандер“ и „Орешник“

Путин посети завода преди време. Според ASTRA, в местни чатове жители на града пишат за поразяване на цехове №22 и №36

Axios: В Белия дом е обсъждан и „крайният вариант“ – ликвидирането на аятолах Хаменей

Axios: В Белия дом е обсъждан и „крайният вариант“ – ликвидирането на аятолах Хаменей

В най-напрегнатия момент от кризата между Вашингтон и Техеран в Белия дом е била на масата и най-драстичната опция – физическото отстраняване на върховния лидер на Иран.