28 Април, 2026

Отровното трио променя протеста

Отровното трио променя протеста

снимка: БГНЕС

По време на 116-та вече на протеста от "отровното трио" обявиха, че ще променят тактиката на стачките. Арман Бабикян заяви, че ще продължат да оказват натиск върху системата на мутрите докрай и отбеляза, че целите не са се променили от ден 1, а именно – оставки на Бойко Борисов, на Иван Гешев и предсрочни парламентарни избори. Стачкуващите спират вечерните демонстрации и започват да излизат през деня. 

"Ако Борисов настоява, а виждаме, че го прави, да проведем битката на друг терен, и там ще го победим", закани се Бабикян и обяви, че в четвъртък в 12 часа на обяд, посред бял ден, ще има нова акция. "Всеки от вас може да донесе старите изтъркани обувки на своите приятели, които избягаха от България и да ги хвърли пред Министерски съвет. Повече от 2 милиона българи избягаха, ние ще донесем обувките им и ще ги хвърлим пред входа на Министерски съвет", каза Бабикян.

От "триото" заявиха още, че ще продължат с обиколките в страната и сформирането на комитети, както и набирането на доброволци. По-рано протестът премина в духа на Деня на народните будители, като от трибуната нямаше критички речи към управляващите. Протестиращите влязоха в ролята на четци на мислите и словата на онези българи, които са оставили следа в нашата история – или с думите си, или с действията си, но са успели да покажат посока на народа.

Сподели:

Коментари (0)

СГС провежда разпоредително заседание по делото срещу Кирил Петков и Божидар Божанов

СГС провежда разпоредително заседание по делото срещу Кирил Петков и Божидар Божанов

Бившия председател на "Продължаваме промяната“ е обвинен в принуда срещу бившия министър Александър Йоловски, а съпредседателят на "Да, България“ – в служебно престъпление, свързано с обществена поръчка

Слънчево, дъждовни облаци и валежи се очакват следобед на югозапад

Слънчево, дъждовни облаци и валежи се очакват следобед на югозапад

Максималните температури - между 20° и 25°, в София - около 21°. По най-високите върхове на югозапад ще превали сняг.

Поне 6 гарда на НСО пазят Сарафов в пловдивски ресторант

Поне 6 гарда на НСО пазят Сарафов в пловдивски ресторант

Свидетели коментират, че двама от гардовете били вътре в заведението, двама били отвън, а други са чакали Сарафов в автомобили с работещи двигатели, спрели в нарушение на „Пещерско шосе“.