Отрязаха с флекс камера на толсистемата на пътя за Бистрица. Най-вероятно това се е случило в ранните часове.
Рано тази сутрин служители на Националното толуправление са забелязали, че една от камерите на толсистемата не работи. Проверка на място показала, че цялото съоръжение е станало жертва на вандалски акт, съобщава „24 часа“.
Стойката на камерата е рязана с флекс и е съборена. На място има служители на МВР.
По-късно ще се прегледат записите на камерите, за да се види какви коли са преминавали по пътя последни преди да стане вандалският акт.
Първите коментари са, че унищожаването на съоръжението няма нищо общо с плащането на винетки за тази част от републиканската пътна мрежа. Вчера Столичната община и АПИ постигнаха споразумение за част от пътищата около столицата да не се плащат винетки и дори да са правени снимки на превозни средства без винетки по тези пътища, водачите им не са глобявани.
Средната стойност на едно такова съоръжение като унищоженото е около 200 хиляди евро, заедно с техниката. Тепърва ще се види дали някаква част от него може да се използва.
Фактор
Рано тази сутрин служители на Националното толуправление са забелязали, че една от камерите на толсистемата не работи. Проверка на място показала, че цялото съоръжение е станало жертва на вандалски акт, съобщава „24 часа“.
Стойката на камерата е рязана с флекс и е съборена. На място има служители на МВР.
По-късно ще се прегледат записите на камерите, за да се види какви коли са преминавали по пътя последни преди да стане вандалският акт.
Първите коментари са, че унищожаването на съоръжението няма нищо общо с плащането на винетки за тази част от републиканската пътна мрежа. Вчера Столичната община и АПИ постигнаха споразумение за част от пътищата около столицата да не се плащат винетки и дори да са правени снимки на превозни средства без винетки по тези пътища, водачите им не са глобявани.
Средната стойност на едно такова съоръжение като унищоженото е около 200 хиляди евро, заедно с техниката. Тепърва ще се види дали някаква част от него може да се използва.
Още от Улицата
Проф. Рачев: От днес за 5 дни пускаме големия грил...
Климатологът предупреждава, че бруталната жега от Западна Европа ще атакува и Балканите, времето е само за почивка
Български пробив в световния AI: Докторант от Софийския университет с престижно отличие
Разработката на Иво Петров е важна стъпка към създаването на по-надеждни AI системи за задачи, изискващи сложни разсъждения и висока степен на точност
Добра новина за шофьорите: Край на ремонтите по АМ "Тракия" в област Ямбол и София
Единственият участък от магистрала „Тракия“, на който продължава да се работи, е в област Стара Загора, където се ремонтира платното за София, в отсечка с дължина от 21 км, между 208-и и 229-и км