7 Юли, 2026

Отсвириха Дмитрий Медведев от класацията Политик на годината

Отсвириха Дмитрий Медведев от класацията Политик на годината
Дмитрий Медведев

Първенец в класацията е президентът Путин, следван от Лавров и Жириновски

Премиерът в Москва Дмитрий Медведев отпадна от руската класация Политик на годината.

Прочуване на общественото мнение класира най-популярните лица в политиката на страната, съобщава novini.bg. Първото място с рекордните  29% зае президентът на Русия Владимир Путин. Държавният глава е следван от външния министър Сергей Лавров (7%), лидера на националистическата Либералнодемократическа партия на Русия Владимир Жириновски (4 процента), министъра на отбраната Сергей Шойгу (3 на сто) и бизнесмена и председател на местния парламент в град Видное, близо до Москва, Павел Грудинин (2%).

Малко над една трета (34 процента) от участниците в анкетата се затрудниха да определят кой е политикът на годината, а 17 на сто от отговорилите хора заявиха че никой в Русия не заслужава тази титла.

Проучването бе проведено сред 1500 пълнолетни граждани от цялата страна на 8 и 9 декември.
Сподели:
Кабинетът "Мадяр спря две държавни медии, близки до Орбан

Кабинетът "Мадяр спря две държавни медии, близки до Орбан

„Днес слагаме край на пропагандното излъчване в обществените медии“, написа премиерът във Фейсбук.

Вежди Рашидов: Радев е невинен за договора с „Боташ“, виновни са  младите момчета от "Продължаваме промяната"

Вежди Рашидов: Радев е невинен за договора с „Боташ“, виновни са младите момчета от "Продължаваме промяната"

Заяви, че Ердоган „също като Ататюрк много обича България“. Нерде Ердоган, нерде Ататюрк, бихме му казали

Сибиха: Украйна е готова на безусловно прекратяване на огъня, имаме конкретни предложения за мира

Сибиха: Украйна е готова на безусловно прекратяване на огъня, имаме конкретни предложения за мира

По думите му бъдещо мирно споразумение трябва да включва правно обвързващи двустранни гаранции за сигурност от страна на САЩ

Коментари (0)