22 Юни, 2026

Ози Озбърн е починал от проблеми със сърцето

Снимка: архив

Получил е сърдечен арест и остър миокарден инфаркт, страдал е от коронарна артериална болест и болестта на Паркинсон.

Роклегендата Ози Озбърн е починал заради проблеми със сърцето, съобщи вестник „Ню Йорк Таймс“.

76-годишният фронтмен на Black Sabbath, който бе диагностициран с болестта на Паркинсон през 2019 г., почина на 22 юли.  

Смъртният му акт е подаден от дъщеря му Ейми в лондонската служба по гражданското състояние.

„В удостоверението се посочва, че Озбърн е починал от „(а) сърдечен арест извън болница (б) остър миокарден инфаркт (в) коронарна артериална болест и болестта на Паркинсон с автономна дисфункция (съвместни причини)“, пише вестникът.

Когато семейството на Ози обяви смъртта му, не разкри причината за нея, макар че по-късно бе съобщено, че в деня на смъртта му в имението му в Бъкингамшир, което е класифицирано като паметник на културата от II степен, е пристигнала въздушна линейка.

Въздушната линейка на Thames Valley е кацнала в поле близо до Welders House на 22 юли сутринта около 10:30 ч.

През миналата седмица Ози беше погребан до красиво езеро в парка на семейното му имение.

Принцът на мрака получи подобаващо сбогуване в публична процесия по улиците на Бирмингам на 30 юли, по време на която хиляди фенове, както и семейството на Ози, му отдадоха почит.

Музикалната легенда беше погребан ден по-късно в семейния си дом, който той и съпругата му Шарън купиха през 1993 г. – в „невероятно емоционална“ частна церемония, на която присъстваха 110 души от близкия му кръг, съобщи The Sun.

Венец с надпис беше поставен на брега на водата по време на церемонията, на която присъстваха Шарън и децата му Джак, Кели, Ейми и Луис - син на Ози от първия му брак с Телма Райли.

Сред скърбящите бяха колегите му от Black Sabbath, Джеймс Хетфийлд от Metallica, Yungblud, сър Елтън Джон и Мерилин Менсън.

Сред гостите бяха китаристът на Ози Зак Уайлд и фронтменът на Slipknot Кори Тейлър.

„Ози искаше последният му пристан да бъде у дома и е погребан на красиво място на брега на езерото“, сподели източник от близкото му обкръжение. /БГНЕС

Сподели:
Иранците напуснаха преговорите след като Тръмп поиска Техеран да усмири "Хизбула" - или САЩ подновяват атаките

Иранците напуснаха преговорите след като Тръмп поиска Техеран да усмири "Хизбула" - или САЩ подновяват атаките

Иранските представители са напуснали сградата на преговорите след среща с катарската делегация

Мадяр: Диктатурите рухват внезапно, падането на Крим е краят на Путин

Мадяр: Диктатурите рухват внезапно, падането на Крим е краят на Путин

„Крим ще събори Москва – това е психологическата точка на пречупване"

Пожар на гръцкия остров Сирос, властите инструктираха жителите на застрашен район да се евакуират

Пожар на гръцкия остров Сирос, властите инструктираха жителите на застрашен район да се евакуират

Хората са насочени към столицата на острова Ермуполи

Коментари (0)