27 Май, 2026

Паднали дървета и непочистени пътища затрудняват отстраняването на авариите в Западна България

Снимка: БГНЕС

Координационен център в ЕРМ Запад пренасочва допълнителни екипи към районите с най-тежка обстановка

С влошаване на метеорологичната обстановка на 25-ти срещу 26-ти декември усилията на екипите на ЕРМ Запад по отстраняване на авариите бяха затруднени. 

Най-тежки са условията в планинските райони около Троян, Самоков Тетевен, Ловеч, Ботевград, Априлци, където преспите са високи, а част от пътищата са непроходими. 

Особено голям проблем са паднали огромни 30-метрови дървета от втора линия извън сервитутната зона на електропроводите. Тоководещите части на електропроводите се намират на височина около 6 метра и при падането си дърветата късат проводници и повреждат съоръжения в труднопроходими и недостъпни терени. Това допълнително забавя екипите при локализиране на авариите. Допълнително продължителният снеговалеж предизвиква нови аварии непосредствено след отстраняване на предишните. Непроходимите пътища също създават затруднения. Вижте снимки: https://ermzapad.bg/bg/galeriya-snegovalezh-25122024-g/. 

Над 150 екипа на ЕРМ Запад работят непрекъснато. Създаден е координационен център, който пренасочва допълнителни екипи към районите с най-тежка обстановка. 

Актуална информация за прекъсванията и очакваното време за възстановяване на електрозахранването е достъпна на сайта www.ermzapad.bg в секция „За клиента“, подсекция „Прекъсвания“: https://ermzapad.bg/bg/za-klienta/prekusvania/.

Сигнали за липса на електрозахранване може да се подават незабавно на формата за електронна комуникация: https://info.ermzapad.bg/webint/vok/contact-us.php. 

Денонощната телефонна линия на дружеството е 0700 10 010.

Сподели:
Разрасна се скандалът с отказа на САЩ за виза за руския зам.-министър на МНвР преди заседанието на ООН

Разрасна се скандалът с отказа на САЩ за виза за руския зам.-министър на МНвР преди заседанието на ООН

Отказът за виза идва на фона на сложен контекст в дипломатическите контакти между САЩ и Русия, които се характеризираха с периоди на предпазливост в ангажираността след завръщането на Доналд Тръмп в Белия дом за втори мандат

„Сила, скорост, смях“: Много спорт и игри в София на 1 юни

„Сила, скорост, смях“: Много спорт и игри в София на 1 юни

Събитията се провеждат на 31 май 2026 г. (неделя) от 10:00 ч. до 14:00 ч. на две ключови места в столицата в ж.к. „Люлин“ (парковото пространство срещу Кооперативния пазар) и в Княжеската градина

Отварят до дни друг път от Комотини до ГКПП "Маказа"

Отварят до дни друг път от Комотини до ГКПП "Маказа"

Пътната връзка от Кърджали до Комотини е изключително важна преди всичко за туристите

Коментари (0)