27 Юли, 2026

Пак няма кворум, извънредното заседание на парламента се провали

Пак няма кворум, извънредното заседание на парламента се провали
Снимка: БГНЕС

Отново имаме 78 депутати за кворум. Не можем да проведем заседание, съобщи председателят на Народното събрание Цвета Караянчева след втория опит за регистрация на депутатите в зала, предаде  БГНЕС.

В залата бяха единствено депутатите от БСП, ДПС и двама от ГЕРБ. От ВМРО изпратиха съобщение, че няма да влязат в зала.

При пожеланието за "приятен ден" от страна на Караянчева и обръщението ѝ към лидера на БСП Корнелия Нинова, че не са могли да осигурят нужния кворум, последваха викове "оставка" в зала.

В същото време пред парламента протестиращи скандират оставка и замерят сградата с яйца и домати.

БСП настояваше на свиканото по тяхна инициатива заседание да бъде изслушан премиерът Бойко Борисов. Също така да бъде изслушан и министърът на вътрешните работи Христо Терзийски за агресията срещу журналисти, протестиращи и участници в Националната конференция на ГЕРБ. В дневния ред беше и приемане на решение от Народното събрание, с което министър-председателят да бъде задължен да внесе в парламента актуализация на бюджета във връзка със социално-икономическите мерки за преодоляване на последиците от кризата с COVID-19. /БГНЕС

Сподели:
Ангел Найденов за "Безмер": Настава една политическа истерия, когато изпълняваме договорите си

Ангел Найденов за "Безмер": Настава една политическа истерия, когато изпълняваме договорите си

"Нотата на Иран от днес не е изключение и не е само до България", разкри той.

Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова  би трябвало да е от “Прогресивна България”

Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова би трябвало да е от “Прогресивна България”

"Тя като че ли повтаря стратегията и тактиката на Румен Радев: казва на всички нещо, което е важно и ключово за тях", посочи политологът.

Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост

Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост

Автобусът по линия №204 е преминал през останалите ленти за движение, скъсал е мантинелата и е навлязъл в платното за насрещно движение, където удря друга мантинела. В спешното отделение на болница "Пирогов" са откарани двама пострадали.

Коментари (0)