22 Декември, 2025

Пак проблеми с екипа на Терзиев - зам.-кметът по култура напуска поста си

Пак проблеми с екипа на Терзиев - зам.-кметът по култура напуска поста си

Яна Генова напуска поста си защото, както сама обяснява, че не е получила нужното доверие, за да реализира плановете си за култура и образование, разписани в програмата

Рокадите в Столична община продължават. Днес стана ясно, че един  от заместниците на кмета Васил Терзиев - Яна Генова, изненадващо на 6 януари е напуснала поста си. А на 7 януари, по най-бързата процедура, вече е назначен друг човек.

Смяната на Генова е обявена в края на работния ден в понеделник, а в съобщението, изпратено от общината, не се посочват мотиви, пише Mediapool.  По-късно Яна Генова обяснява в дълъг пост във Фейсбук мотивите за своето решение -  че не е получила "необходимото доверие, за да реализирам плановете за култура и образование от (предизборната - бел. ред.) програмата". 

Това е третият човек, който напусна екипа на Васил Терзиев след изборите през есента на 2023 г. и вторият, който посочва като мотив липсата на подкрепа за осъществяване на предизборните планове. През февруари миналата година тогавашният съветник на кмета и официално представен като бъдещ заместник-кмет по планирането арх. Любо Георгиев се оттегли от кметския екип с мотива, че не разполага с инструментите и разбирането за изпълнение на предизборната програма.

През април миналата година Иван Матов се оттегли от поста на заместник-кмет по строителството официално по лични причини. На негово място до момента няма назначен друг човек, а функциите му бяха прехвърлени първо на зам.-кмета по финансите Иван Василев, а след това на този по правните въпроси Никола Лютов.

Смяна в екипа на кмета имаше и още преди хората в него да бъдат официално назначени. Първоначално Васил Терзиев обяви, че за финансите ще отговаря Гергана Москова, но без обяснение назначен беше Иван Василев, припомня БГНЕС.

Сподели:

Коментари (0)

Мария Цънцарова напусна бТВ: От телевизията публикуваха позицията си по казуса

Мария Цънцарова напусна бТВ: От телевизията публикуваха позицията си по казуса

Медията отбелязва, че журналистката многократно си позволявала да изразява политическите си предпочитания в ефир, което не отговаря на журналистическите стандарти

Президентът обсъди с Асоциацията на банките готовността им за въвеждане на еврото

Президентът обсъди с Асоциацията на банките готовността им за въвеждане на еврото

Според Румен Радев, отговорността на банките нараства в условия на ненавременни и неефективни мерки в процеса на въвеждане на еврото от страна на отговорните държавни институции

Железопътна инфраструктура избра строителите по два проекта на Коридор 8

Железопътна инфраструктура избра строителите по два проекта на Коридор 8

За изпълнител на проекта „Модернизация на железопътната линия София – Перник – Радомир, жп участък Перник - Радомир“ на първо място се класира ДЗЗД „ИСПА“ с договорна цена 421 283 219 лв. без ДДС