България
На изпроводяк депутатите гласуваха да няма парламентарен контрол, правят си селфита в последния ден на 47-ото НС
Депутатите започнаха да си правят селфита на изпроводяк. Припомняме, че днес най-вероятно ще е последното заседание на 47-ото Народно събрание. Венко Сабрутев от "Продължаваме промяната" се възползва, за да си направи паметна снимка с колегата си Андрей Гюров в пленарната зала. Вчера негови колеги също се възползваха от оставащото време, за да показват на поколенията си фотоси. Днес залата беше почти пълна и парламентът започна с кворум от 132-ма регистрирани народни представители. Депутатите приеха промяна в програмата, предложена от Десислава Атанасова, да няма парламентарен контрол и последният час от "живота" на НС да бъде предаван на живо по БНТ и БНР.
Фактор
Още от България
Умерено горещо, над планинските места разхлаждат гръмотевични дъждове следобед
Максималните температури - между 30° и 35°, в София – около 32°. По Черноморието е слънчево. Температурата на морската вода е 25°-26°.
Облаци от скакалци завладяха района на Рилските езера
Числеността на скакалците в тези части на Рила нараства до милиони при горещо време - са естествена част от планинската екосистема
Голям пожар затвори Подбалканския път край Сливен, спряха движението на влаковете
Трафикът се отбива по обходни маршрути, като полицейски екипи са на място и преценяват динамично откъде е най-безопасно да се пренасочат автомоблите