Той е първият папа от близо век, който няма да бъде погребан във Ватикана, отбелязва CNN
Папа Франциск е пожелал да бъде погребан в базиликата „Санта Мария Маджоре“.
В нея през 967 г. папа Адриан ІІ тържествено освещава българската азбука и богослужебните книги на старобългарски език.
Папа Франциск почина тази сутрин на 88-годишна възраст, след като в продължение на 12 години оглавяваше Римокатолическата църква, предаде БГНЕС.
Той е първият папа от близо век, който няма да бъде погребан във Ватикана, отбелязва CNN.
Още от Свят
Ген. Замир: Израелската армия ще продължи да действа изпреварващо в ивицата Газа
“Израелската армия ще продължи да действа проактивно и в съответствие с установения принцип: във всички ситуации да защитаваме селищата и жителите и да пазим тяхната сигурност"
В Москва погребаха генерал при засилена секретност - вероятно близък на ген. Чайко, който беше обект на атентат
Почетен караул, носещ знамето на руските Въздушно-космически сили, е съпровождал церемонията, но на гроба е имало знаме на Сухопътните войски
Йеменските хути обявиха, че са атакували още два саудитски петролни танкера
"Ще увеличим атаките срещу саудитските петролни танкери в северната част на Червено море, за да затворим всички точки за достъп и да попречим на преминаването им“