Поради хоспитализацията на папата, юбилейната аудиенция на 15 февруари е отменена, както и другите му срещи през следващите дни
Папа Франциск е приет в болницата "Джемели" в Рим за изследвания и лечение на бронхит.
Пресслужбата на Ватикана информира, предаде БНР, че тази сутрин след аудиенциите си папата е бил приет в римска поликлиниката. Наложило се е, за да се извършат "някои необходими диагностични тестове" и за "продължаване на лечението в болнична среда на бронхита, от който страда от дни".
В следващо съобщение, от пресслужбата на Светия престол се казва, че заради хоспитализацията на папата "юбилейната аудиенция утре, 15 февруари, е отменена".
Той няма да присъства и на литургията по случай Юбилея на артистите и света на културата, в неделя, 16 февруари. Литургията ще бъде председателствана от кардинал Хосе Толентино де Мендонса, префект на Дикастерията за култура и образование.
Срещата с актьорите, която трябваше да се състои в понеделник в Cinecitta, също е отменена "поради невъзможността на папата да присъства".
От известно време насам 88-годишният Папа Франциск страда от бронхит, за който той сам съобщи и който му причини през последните дни затруднения в дишането по време на речи и разговори. Точен период за хоспитализацията му не се съобщава.
Още от Свят
The Telegraph: Путин осъзнава, че губи – британски експерт посочи ключов признак
The Telegraph: Путин осъзнава, че губи – британски експерт посочи ключов признак
САЩ: Тръмп иска войната в Украйна да приключи, за да бъде сложен край на безсмисленото кръвопролитие
"Kоренът на проблема е, че руският президент Владимир Путин е идеологически обвързан с враждебността си към Съединените щати и Запада. “, смята журналистка
Foreign Policy: Украйна не изолира Крим без причина – подготвя се контранастъпление
Анализаторът от американския Институт за изследване на войната Джордж Барос смята, че Украйна в момента създава възможно най-благоприятните условия за бъдещи настъпателни действия