13 Юли, 2026

Папата забрани снимките и клиповете по време на литургии

Папа Франциск

Франциск се обърна днес към вярващите и към свещениците с молба да оставят мобилните си телефони в джоба

Папа Франциск се обърна днес към вярващите и към свещениците с молба да оставят мобилните си телефони в джоба и вече да не снимат по време на литургия, която според него "не е спектакъл", предаде Франс прес. На седмичната си обща аудиенция пред хиляди вярващи на площад "Св. Петър" аржентинският понтифик спомена онзи момент от литургията, в който свещеникът възгласява: "Да издигнем сърцата си нагоре".

"Той не казва "да издигнем телефоните си, за да снимаме". Не, това е грозна работа", добави Франциск.
"Това толкова ме натъжава, когато служа тук на площада или в базиликата и виждам тъй много вдигнати мобилни телефони. Не само черкуващи се, но и духовници, дори епископи. Но моля ви! Литургията не е спектакъл", цитира думи на папата АФП.

Сподели:
Гърция и Австрия бавят 21-ия пакет европейски санкции срещу Русия

Гърция и Австрия бавят 21-ия пакет европейски санкции срещу Русия

Независимо от това, според върховния представител на ЕС по външната политика Кая Калас, е възможно наведнъж да бъдат санкционирани 250 физически и юридически лица

Украйна и още 9 европейски страни създадоха коалиция за противоракетна отбрана

Украйна и още 9 европейски страни създадоха коалиция за противоракетна отбрана

„Смятаме, че защитата на Европа изисква цялостно решение и интегрирана архитектура за противоракетна отбрана"

Министър Петрова: Руският патриарх и Алекперов отпадат от списъка със санкции, българските резерви са взети предвид

Министър Петрова: Руският патриарх и Алекперов отпадат от списъка със санкции, българските резерви са взети предвид

Кая Калас: Ще обсъждаме стратегията за Черно море, имаме готов морски център там. България и Румъния работят заедно за защита на критична инфраструктура, но също и срещу хибридните заплахи в този регион

Коментари (0)