Франциск се обърна днес към вярващите и към свещениците с молба да оставят мобилните си телефони в джоба
Папа Франциск се обърна днес към вярващите и към свещениците с молба да оставят мобилните си телефони в джоба и вече да не снимат по време на литургия, която според него "не е спектакъл", предаде Франс прес. На седмичната си обща аудиенция пред хиляди вярващи на площад "Св. Петър" аржентинският понтифик спомена онзи момент от литургията, в който свещеникът възгласява: "Да издигнем сърцата си нагоре".
"Той не казва "да издигнем телефоните си, за да снимаме". Не, това е грозна работа", добави Франциск.
"Това толкова ме натъжава, когато служа тук на площада или в базиликата и виждам тъй много вдигнати мобилни телефони. Не само черкуващи се, но и духовници, дори епископи. Но моля ви! Литургията не е спектакъл", цитира думи на папата АФП.
Още от Свят
Расте корабният трафик през Ормуз, но е далеч под нивата преди войната
Продължават споровете около бъдещия контрол върху протока. Иран държи да има по-голяма роля в управлението на корабоплаването и предлага нови правила за преминаване, а САЩ и западните държави настояват за свободно движение на корабите през Ормуз по международното право.
Ураган вилня в Русия, рани жители, разруши десетки сгради и автомобили
По данни на Министерството на извънредните ситуации, цитирани от Медуза, 99 частни жилища са повредени от бурята, 32 са напълно разрушени, 25 автомобила и 15 електропровода са унищожени
Унгария предприе нов курс в европейската си политика, с цел размразяване на парите от ЕС
Будапеща подготвя законодателен пакет от мерки за борба с корупцията, който да отпуши европейските средства за Унгария, замразени по времето на Орбан