6 Декември, 2025

Париж опроверга информациите за "велика визита на Макрон в Сърбия"

Париж опроверга информациите за "велика визита на Макрон в Сърбия"

Еманюел Макрон

Посланието бе изпратено от сръбския президент Вучич

Френският посланик в Белград Пиер Кошар лично опроверга твърденията на сръбския президент Александър Вучич, че френският президент Макрон ще бъде на "велика визита в Сърбия".

Вчера по време на официално изявление Вучич заяви, че "предстои велика визита в Сърбия на 19-ти юли". Кошар поясни, че по време на срещата в Париж между Макрон и Вучич през месец април тази година е било споменато, че "Макрон има намерение да посети Сърбия". "Но, дата за визита няма", подчерта френският дипломат по време на пресконференция в посолството в Париж./ БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Мъск поиска ликвидацията на ЕС

Мъск поиска ликвидацията на ЕС

Неговата платформа Х беше глобена от ЕК, тъй като нарушава закона за цифровите услуги на Европейския съюз (DSA) в области, свързани с осигуряването на прозрачност на рекламите и достъпа на изследователите до отворени данни и информация.

Хакан Фидан: Сирийските демократични сили не смятат да се интегрират в структурите на сирийската държава

Хакан Фидан: Сирийските демократични сили не смятат да се интегрират в структурите на сирийската държава

Той заяви, че Турция не е дала „празен чек“ на сирийското правителство да репресира.

Награда за мир: Как ФИФА режисира новото шоу на Тръмп

Награда за мир: Как ФИФА режисира новото шоу на Тръмп

Тръмп и Инфантино използваха възможността за самореклама и маркетинг. В статута на ФИФА пише, че организацията трябва да е аполитична. Но ръководството ѝ тълкува това правило доста свободно, когато става въпрос за пари.