6 Декември, 2025

Комисията по транспорт към Столичния общински съвет иска извънредно заседание заради аварията на метрото

Комисията по транспорт към Столичния общински съвет иска извънредно заседание заради аварията на метрото

Председателят на ПК по транспорт и пътна безопасност да свика извънредно заседание на комисията този петък 22.01.2021 г., на което съветниците да получат от Метрополитен отговори за аварията по третия метродиаметър - това поискаха съветници от комисията по инициатива на Симеон Ставрев от Демократична България, подкрепени и от лидера на социалистите Калоян Паргов.

Съветниците се позовават на правилника на СОС, според който такова заседание се свиква от председателя при извънредни обстоятелства по искане на една трета от съветниците в съответната комисия.

Общото искане от страна на общинските съветници Калоян Паргов,  Симеон Ставрев, Владислав Панев, Михаил Ставрев и Альоша Даков, дойде след отказ от страна на председателя на комисията Карлос Контрера да свика извънредно заседание при първото настояване за това, отправено писмено в деня на аварията от Симеон Ставрев.

Те настояват комисията да получи отговор на ключови за аварията въпроси от изпълнителни директор на „Метрополитен“ ЕАД, както и на други служители на дружеството, ако той смята, че могат да информират по-добре от него относно причините за аварията и прогнозите за нейното отстраняване.

“Това не е първият проблем с третия метродиаметър. Както знаете, на Медицинска академия пропадна тротоарът, на Хаджи Димитър протече таванът, за един уикенд беше спряно метрото, защото трябваше да се ъпдейтва софтуерът. В крайна сметка това е пълен скандал, защото метрото е чисто ново, само на 5 месеца.”

Това заяви Симеон Ставрев в свое изявление по темата от метростанция “Театрална”, която поради аварията временно се явява последна за идващите от Овча купел пътници, които се налага да се прекачват на автобуси, за да продължат пътуването си по линията.
Сподели:

Коментари (0)

Запалиха светлините на коледната елха в Тетевен

Запалиха светлините на коледната елха в Тетевен

Тържествена програма постави началото на Коледните и Новогодишни празници в града

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

"Предлагат се и "единствените по рода си животворни перли – силноалкална среда, която бори киселината в нашия организъм“, научаваме от продавачите

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“