24 Март, 2026

Парламентът отхвърли искането на БСП за спиране на концесията на Летище София

Парламентът отхвърли искането на БСП за спиране на концесията на Летище София

Че той и Тодор Живков беше по-прогресивен от вас, възкликна Московски по адрес на БСП

Парламентът отхвърли искането на БСП за спиране на концесията на Летище София. 
Спирането й поискаха само 56 червени депутати, а мнозинството от пленарната зала се противопостави.

В мотивите си към проекторешението социалистите изтъкват, че че това е важно за националната сигурност и извадиха като аргумент факта, че повече от половината летища в страните от ЕС са запазени държавни. В полза на предложението си от БСП за България твърдят, че то е на печалба, а през последните години са инвестирани 900 млн. в развитието на инфраструктурата му.

Левицата се тревожи още какво ще стане с персонала на летището след идването на концесионера. Според соцдепутатите ще бъдат уволнени поне 1000 служители на аеропорта след концесията.

Не знам защо е тази агресия срещу нещо, което е абсолютно нормален механизъм, изрази недоумението си министърът на транспорта Ивайло Московски, който се отзова на настояването на червените да дойде в пленарната зала.

Те поискаха да дойде и премиерът Бойко Борисов, но се яви само Московски, който присъства на цялата дискусия.

Че той и Тодор Живков беше по-прогресивен от вас, възкликна Московски по адрес на БСП.

Сподели:

Коментари (0)

Кадровите промени в МВР продължават, Дечев масово сменя началници на РПУ

Кадровите промени в МВР продължават, Дечев масово сменя началници на РПУ

Рокадата следва смяната на 23 от общо 28 областни директори, както и на висшите ръководители на националната полиция, ГДБОП, жандармерията и баретите.

 ВМС са унищожили 9 морски мини в наши води от началото на войната в Украйна

ВМС са унищожили 9 морски мини в наши води от началото на войната в Украйна

Групата MCM BLACK SEA е създадена с подписването на меморандум между България, Румъния и Турция в началото на 2024 г.,

ЕК: България задейства европейския механизъм за ранно предупреждение в навечерието на изборите

ЕК: България задейства европейския механизъм за ранно предупреждение в навечерието на изборите

Говорител на комисията поясни, че ако онлайн платформите подсилват опитите за намеса в изборите и дезинформацията, може да бъдат разследвани. Изборите са отговорност на отделните държави, ние не се намесваме, каза той