19 Март, 2026

Народното събрание отмени блиц контрола, БСП: Крият Бойко Борисов

Народното събрание отмени блиц контрола, БСП: Крият Бойко Борисов

Отпадането на парламентарния блиц контрол с промени в Правилника за дейността на Народното събрание взриви депутатите от БСП. Той бе въведен по времето на кабинета "Орешарски" и предвижда премиерът и вецетата му да идват на импровизиран разпит пред дупутатите всяка първа сряда на месеца.

"Крият Бойко Борисов", скочи Антон Кутев от БСП.

Социалистите възнегодуваха и срещу местенето на редовния петъчен контрол от Канал 1 в БНТ 2.

Днес депутатите решиха в 44-ото Народно събрание да има Комисия за наблюдение на приходните агенции и борба със сивата икономика и контрабандата. Тя щеше да е 24-ата постоянна в НС. Мнозинството обаче гласува още да отпадне комисията за наблюдение дейността на КЕВР. Тя ще бъде подкомисия към комисията по енергетика. Така постоянните комисии остават 23.

Предложението бе на народния представител от ГЕРБ Данаил Кирилов и председател на временната комисия за създаване на правилник за работата на Народното събрание. Зам.-председателят на ПГ на БСП Жельо Бойчев възрази: „Едва ли има друг регулаторен орган, чийто решения по същество да касаят толкова граждани“, изтъкна той.

Данаил Кирилов обясни, че става въпрос за промяна на дефиницията на комисията в подкомисия и работата й ще се интегрира в Комисията по енергетика. „Молбата ми е да се насочим към прагматичния ефект, а не към фаворизиране на структурата. Съображенията са изцяло функционални, няма да успеем да покрием 24 комисии“, каза той.

Крум Зарков от БСП коментира: „За всички е ясно, че в следващите месеци случващото се в КЕВР и по отношение на цените ще бъде обществен въпрос от огромно значение него. Вместо да се даде форум, където да се говори за тези проблеми, те се правят на „дръж ми шапката“.

"Молбата ми в ляво е - бъдете малко по-сдържани, изборите минаха", репликира от парламентарната трибуна председателят на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов.

„Това не е не е телевизионното студио на "Нова телевизия", в което Крум Зарков обясняваше, че ще измъчва някакви възрастни хора. Тук има ученици, които са дошли да гледат заседанието. Нека да аплодираме тях, но да не аплодираме вашето поведение, когато гледаме важен проектозакон, свързан с работата на 44-тото НС“, каза още Цветанов.

Сподели:

Коментари (0)

Напусна ни легендарният синоптик Минчо Празников

Напусна ни легендарният синоптик Минчо Празников

В продължение на 22 години работи като синоптик във Военновъздушните сили

Асен Василев: Първа политическа сила в тази кампания не е Румен Радев

Асен Василев: Първа политическа сила в тази кампания не е Румен Радев

„Казусът с Явор Божанков е решение на нашия Национален съвет още от януари. Много се радвам, че колегите от "Демократична България" го уважиха“, заяви той

НС гласува "за" по-строгите наказания за сексуални престъпления срещу деца

НС гласува "за" по-строгите наказания за сексуални престъпления срещу деца

Давността за преследване за престъпление по отношение на дете започва да тече от навършване на пълнолетие