22 Март, 2026

Парламентът заседава извънредно, БСП и ДПС - няма да се регистрират

Парламентът заседава извънредно, БСП и ДПС - няма да се регистрират

Проблемът ще бъде кворумът, от това ще зависи дали ще бъде гласуван Бюджет 2019

Извънредно заседание на парламента. Бюджетите на Здравната каса и Държавното обществено осигуряване за догодина трябва да бъдат гласувани на първо четене. 

Те вече бяха приети на съвместно заседание на ресорните парламентарни комисии. 

Сред най-спорните акценти в здравния бюджет е преминаването на Агенцията за трансплантации и Фонда за лечение на деца към касата. 

По отношение на общественото осигуряване - увеличаването на максималния осигурителен доход от 2 600 на 3 000 лева е основната промяна, върху която се очаква управляващи и опозиция да противопоставят аргументите си. 

Преди да започнат дебатите по същество обаче трябва да има кворум. 

От БСП обявиха, че няма да се регистрират. ДПС също няма да се регистрират, а от "Воля" имат условия - те искат оставките на вицепремиерите Валери Симеонов и Красимир Каракачанов. В противен случай и тяхната група няма да се регистрира в началото на пленарните заседания.

Но ако управляващите все пак съберат кворум, депутатите от опозицията ще влязат в зала и ще са част от дебатите. 

Сподели:

Коментари (0)

Водач на линейка загина в тежка катастрофа с автобус

Водач на линейка загина в тежка катастрофа с автобус

Линейката е пътувала към Велико Търново с акушерка, майка и двумесечно бебе. Те са транспортирани в болницата във Велико Търново.

Облачно и дъждовно, силни пориви на вятъра на изток, планините са в облаци

Облачно и дъждовно, силни пориви на вятъра на изток, планините са в облаци

Максималните температури ще са предимно между 7° и 12°, в София - около 8°. В планините ще е облачно с валежи от сняг.

МВР и МЗХ се натъкнаха на склад в Хасково със стотици тонове храна с неясен произход

МВР и МЗХ се натъкнаха на склад в Хасково със стотици тонове храна с неясен произход

"Продуктите не са били съхранявани при нормални условия и вероятно са били връщани от магазини",заяви служебният министър Иван Христанов