17 Август, 2026

Партия "Величие" тръгна на автопоход, претендира за влизане в парламента

Снимка: БГНЕС

На фона на скандалите по изясняване на изборните резултати

Партия „Величие“ тръгна на автопоход в София в 18 ч. от площада пред историческата сграда на Народното събрание, спря пред централата на „ДПС-Ново начало“ и пред „Информационно обслужване“, предаде Нова ТВ. 
Акцията се провежда на фона на скандалите по изясняване на изборните резултати от парламентарните избори.

Участниците са недоволни от „поредната изборна манипулация, довела до подмяна на вота на българите“.

От друга страна „Величие“ заяви, че иска касиране на изборите.

Припомняме, на партията не достигнаха 21 гласа за влизане в Народното събрание. 
Оказва се обаче, че след като Конституционният съд занули резултатите от 7 секции, за които видеонаблюдението доказва, че е имало гласуване, изборната бариера пада точно толкова, че "Величие" да я надхвърли с един глас. 

  "Общо гласовете, които са изчезнали са 780 за всички политически партии. (...) Тези 780 гласа, след като бъдат премахнати бариерата пада около 31 гласа, тоест за общия действителен вот 4% бариера пада с 31 гласа. Партия "Величие" конкретно те имат 32 гласа, което е повече от тази бариера.". заяви днес пред НС директорът на Информационно обслужване Ивайло Филипов.

Това породи обвинения, че КС упражнява неправомерна политическа намеса в изборния процес и че се прави опит партия "Величие" да се "вкара през задния вход" в парламента.  

Сподели:
Демерджиев:  Петрохан е пресечна точка на много интереси

Демерджиев: Петрохан е пресечна точка на много интереси

Той открои имена като Искра Фидосова, политически и институционални връзки и „огромни парични преводи“, които според него трябва да бъдат проверени

Нов протест в Пловдив иска държавата да продължи  съдебната битка за Панаира

Нов протест в Пловдив иска държавата да продължи съдебната битка за Панаира

Демонстрацията е факт въпреки съобщението от Министерството на финансите, че министър Гълъб Донев е внесъл заявление във Върховния касационен съд (ВКС), с което потвърждава държавния интерес по делото

Борисов:  Като разбраха, че  Димитър Николов  ще ги бие на президентските избори,  дадоха "Евровизия" на Бургас

Борисов: Като разбраха, че Димитър Николов ще ги бие на президентските избори, дадоха "Евровизия" на Бургас

"Лятната ни столица по наше време беше средище на срещи на най-високо ниво - от Ердоган, през Жан-Клод Юнкер, Дейвид Камерън, Орбан", заяви още той

Коментари (0)