17 Юли, 2026

Партията на Вилдерс в Нидерландия опитва да блокира приемането ни в Шенген

Снимка: архив

Дори обаче депутатите да гласуват против членството на България и Румъния, правителството може да не се съобрази

Нидерландската Партия за свободата, оглавявана от Герт Вилдерс, иска да блокира в последния час приемането на България и Румъния в Шенген по суша, предаде БНР с позоваване на свои източници.

Политическата формация ще внесе по-късно днес резолюция в парламента в Хага. Документът вероятно няма да събере достатъчно подкрепа.

Дори обаче депутатите да гласуват против членството на България и Румъния, правителството може да не се съобрази с този вот, уточняват запознати с темата източници.

Парламентът на Нидерландия се събра да обсъжда позицията на нидерландското правителство, която гласи, че България и Румъния трябва да бъдат приети в Шенген по суша.

Въпросът е включен в дневния ред на утрешния Съвет "Вътрешни работи" в Брюксел.

Според унгарското председателство двете държави трябва да бъдат приети в Шенген със сухопътните си граници на 1 януари догодина. За е необходимо пълно единодушие сред страните членки.

Сподели:
Голям разкол сред руските елити - тайно изнасят милиарди от Русия, докато Путин им прибира бизнеса

Голям разкол сред руските елити - тайно изнасят милиарди от Русия, докато Путин им прибира бизнеса

Кремъл е предприел стъпки, които поставят под въпрос дългогодишния модел на отношения между Владимир Путин и руските олигарси, принуждавайки ги да даряват средства в помощ на военните действия в Украйна

Тръмп взриви света с речта си снощи - пазарите реагираха нервно, а демократите поискаха медицински преглед на президента

Тръмп взриви света с речта си снощи - пазарите реагираха нервно, а демократите поискаха медицински преглед на президента

Речта на американския президент бе белязана и от безпрецедентен сблъсък с медиите, които го нарекоха "неконтролируем", а част от тях го изключиха от ефир

Латвийският премиер обвини България и други страни в ЕС в "съучастие в смъртта на украинци"

Латвийският премиер обвини България и други страни в ЕС в "съучастие в смъртта на украинци"

Андрис Кулбергс изрази разочарованието си заради блокирания 21-ви пакет от санкции срещу Русия от страни членки на Европейския съюз

Коментари (0)