9 Април, 2026

Опозиционната ТИСА води убедително пред ФИДЕС три дни преди вота в Унгария

Опозиционната ТИСА води убедително пред ФИДЕС три дни преди вота в Унгария

Петер Модяр, снимка: EPA/BGNES

Формацията на Петер Модяр има подкрепата на 50 процента от избирателите срещу 37 на сто за партията на премиера Виктор Орбан

Три дни преди парламентарните избори в Унгария опозиционната партия ТИСА води убедително пред управляващата ФИДЕС в предпочитанията на избирателите, показва най-новото социологическо допитване, цитирано от БНР. 

Формацията на Петер Модяр има подкрепата на 50 процента от избирателите, които са решили за кого да гласуват, срещу 37 на сто за партията на премиера Виктор Орбан. От целия електорат процентите са 37 срещу 30 в полза на ТИСА

Допитването на института IDEA показва още, че само 21 процента от имащите право на глас все още се колебаят дали и за кого да гласуват.

Междувременно Европейската комисия настоя правителството на Орбан спешно да разясни колко топли са отношенията му с Русия след журналистически разкрития за телефонни разговори на премиера и на външния министър Петер Сиярто с Владимир Путин и Сергей Лавров, в които те изразяват готовност да са на техните услуги, включително да им предоставят поверителни документи.

 

Сподели:

Коментари (0)

Путин обяви Великденско примирие в Украйна

Путин обяви Великденско примирие в Украйна

То ще започне в 16:00 часа на 11 април и ще продължи до края на деня на 12 април

Марко Рубио благодари на  България за подкрепата в разговор с Гюров

Марко Рубио благодари на България за подкрепата в разговор с Гюров

В областта на ядрената енергетика двамата поставиха фокус върху необходимостта от осигуряване на доставки на ядрено гориво от алтернативни източници. 

Мерц: Германското правителство се опитва да възобнови директните разговори с Техеран

Мерц: Германското правителство се опитва да възобнови директните разговори с Техеран

Германският канцлер Фридрих Мерц обяви възобновяване на диалога с Иран и предупреди, че военните действия на Израел в Ливан могат да провалят мирните преговори със САЩ. Германия е готова да се включи в мисия за сигурност в Ормузкия проток.