Новият строеж е бъдеща спортната зала в „Слатина“ с 2 баскетболни игрища, 3 игрища за баскетбол, волейбол и футбол, няколко зали за бокс, борба, йога и фитнес
Изключително съм щастлив, че днес направихме първа копка на най-големия спортен обект, който ще бъде изграден на територията на София в последните години, за чието изграждане работих като общински съветник, сподели министър Георги Георгиев във Фейсбук
Новият строеж е бъдеща спортната зала в „Слатина“ с 2 баскетболни игрища, 3 игрища за баскетбол, волейбол и футбол и няколко зали за бокс, борба, йога и фитнес.
"Това е 4-то спортно съоръжение от програмата за спортни обекти на Йорданка Фандъкова - Yordanka Fandakova – две от тях в „Люлин“ и в „Горубляне“ са вече готови. За да може всеки от тях да се случи минахме дълъг път – през 2021 г. изменихме една от общинските наредби, с което направихме възможно учредяване на ограничени вещни права върху спортни обекти, които са публична общинска собственост", разказа Георгиев.
След проведен конкурс за терена в „Слатина“ е избран баскетболен клуб „Буба Баскет“ за изпълнител.
Ето какво още обясни за бъдещия строеж Георги Георгиев:
"Баскетболният клуб „Буба баскет“ ще инвестират над 13 млн. лв. в строителството, теренът остава общински, и след изтичане на правото на строеж – сградата остава за общината. Като освен условия за професионален спорт, гарантирахме и безплатен достъп за деца, ученици и граждани по 20 часа седмично.
Минахме през много перипетии – от задължителните спорове в общинския съвет, завършили с почти пълно разбирателство, през някои обжалвания и така до първата копка днес. Когато усилията са последователни и целта е ясна – резултатите идват.
Щастлив съм, че бях част от екипа на кмета Фандъкова и че 2-3 години след края на мандата ни продължават да се откриват и започват обекти, които са оставени в наследство като свършена работа.
Благодаря на колегите ми от общинския съвет, с които работихме по програмата и на Георги Божков, Мануил Марков и Боби Хаджирусев от „Буба баскет“ за упоритата работа по проекта."
Още от България
Димитрова стана вицешампионка при девойките до 14 г. сингъл на Тенис Европа
Българката отстъпи на финала с 3:6, 3:6 пред представителката на домакините Адамандия Хейладаки
Уличиха в допинг употреба наши сребърни медалисти и кануистка
В листата на санкционираните попадна фехтовачът Александър Костадинов, който е наказан за 4 години, считано от 18 декемри 2025 г.
Националният селекционер по волейбол за 8-ото ни място: Успяхме да надградим
"Ако тръгнем от последния мач, това е голямо разочарование. Не успяхме да се класираме. Не бих искал да правят анализ само на последния ни мач. Цялостно гледам към този турнир. Успяхме да надградим от това, което постигнахме миналата година"