С 503 заразени на 100 000 души за последните 14 дни Търговищка област стана първата в страната, която навлезе в критичната „тъмночервена зона“. Това потвърди главният секретар на местната Регионална здравна инспекция д-р Марин Йовов. През последното денонощие положителни за COVID-19 са 58 души от областта. Починали вследствие на заболяването са 5 души. А вчера, загубилите битката с болестта бяха 7.
Пред Дарик областният управител на Търговище Станимир Парашкевов обясни високия брой на починалите с това, че в тази статистика влизат и хората които не живеят в Търговищко, но адресната им регистрация е в областта. Парашкевов, който е и председател на Областният кризисен щаб, потвърди, че е изпратено писмо с предложения за налагане на по-строги мерки във връзка с коронавируса до главния държавен здравен инспектор доц. д-р Ангел Кунчев, който може да ги разпореди. Към момента в трите болници в Търговищка област се лекуват 99 пациенти. 484 души се възстановяват в домашна обстановка, спазвайки карантина. В града коментират, че за коронакризата са виновни сватбите. "Миналата година бяха забранени. Ромите бързаха да оженят децата си, докато работят заведенията. какво очаквате от сватби с по 700-800 души? разбира се, че ще има заразени", заяви пред Faktor.bg Илиян Ковачев, управител на заведение в Търговище. Той допълни, че колкото и да се опитва да спазва мерките в заведението си, хората си знаят своето и ги нарушават. Според него емигрантите, които са се прибрали в областта, също са фактор за пандемичната криза. От клиенти дори знае, че ромите си плащат на границата, за да минават с фалшиви PCR-тестове.
Фактор
Пред Дарик областният управител на Търговище Станимир Парашкевов обясни високия брой на починалите с това, че в тази статистика влизат и хората които не живеят в Търговищко, но адресната им регистрация е в областта. Парашкевов, който е и председател на Областният кризисен щаб, потвърди, че е изпратено писмо с предложения за налагане на по-строги мерки във връзка с коронавируса до главния държавен здравен инспектор доц. д-р Ангел Кунчев, който може да ги разпореди. Към момента в трите болници в Търговищка област се лекуват 99 пациенти. 484 души се възстановяват в домашна обстановка, спазвайки карантина. В града коментират, че за коронакризата са виновни сватбите. "Миналата година бяха забранени. Ромите бързаха да оженят децата си, докато работят заведенията. какво очаквате от сватби с по 700-800 души? разбира се, че ще има заразени", заяви пред Faktor.bg Илиян Ковачев, управител на заведение в Търговище. Той допълни, че колкото и да се опитва да спазва мерките в заведението си, хората си знаят своето и ги нарушават. Според него емигрантите, които са се прибрали в областта, също са фактор за пандемичната криза. От клиенти дори знае, че ромите си плащат на границата, за да минават с фалшиви PCR-тестове.
Още от България
Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня
Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"
Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)
Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка