9 Май, 2026

Първан Симеонов: Казусът с НДК и Боршош може да е първата грешка на премиера Борисов в този мандат

Първан Симеонов: Казусът с НДК и Боршош може да е първата грешка на премиера Борисов в този мандат

Според политолога реакцията по случая с отстраняването и връщането на Боршош е била доста неумела

Според политолога реакцията по случая с отстраняването и връщането на Боршош е била доста неумела.

„Сега виждаме, че е много лесно този човек да бъде свързан с Борисов. Той даже вече влезе в обяснителен режим, че не се е виждал с него напоследък, защото вече го попитаха: „Ти ли слагаш чадър над него?“. С две думи казано – може от нищо да стане нещо от този скандал, и то да е с негативен знак не просто за ГЕРБ, но и лично за Бойко Борисов.

Спомняте си, че предния път, когато Борисов много се чудеше какво да прави... беше пак кадрови скандал – това беше тежката грешка Кристалина Георгиева срещу Ирина Бокова. Сега, разбира се, мащабът не е същият, но ако успеят да те свържат с вече обвиняемия Боршош, това някак си не е добра политическа реклама“, коментира Симеонов по Радио „Фокус“.

Според него, това прилича на дребен скандал, който обаче може да прерасне в нещо сериозно.

Първан Симеонов каза още, че политическата цена вероятно няма да бъде толкова висока, защото Мирослав Боршош ще бъде използван като „бушон“. Но истината е, че когато стават такива скандали, го отнася този, с когото те се свързват. „С други думи – петното ще остане върху управляващите“, каза още Първан Симеонов.

Сподели:

Коментари (0)

Дъждовна събота, с гръмотевични бури в планините

Дъждовна събота, с гръмотевични бури в планините

Облачността над Черноморието ще е разкъсана, максималните температури ще са между 19° и 24°, в София – около 19°

Радев  назначи Копринков за шеф на кабинета си, за десерт и 18 заместник-министри

Радев назначи Копринков за шеф на кабинета си, за десерт и 18 заместник-министри

В Министерството на финансите на длъжността заместник-министър е назначен Методи Валериев Методиев.

Елеонора Митрофанова брани паметника на Альоша в Пловдив

Елеонора Митрофанова брани паметника на Альоша в Пловдив

Посланикът на Руската федерация в България Елеонора Митрофанова използва паметника на Альоша в Пловдив като пример за това, което нарече "борба срещу руските и съветските символи“ в Европа. В интервю за предаването Контра по Евроком тя, без да мигне с око, заяви, че паметникът е обект на "редовно оскверняване“.