28 Декември, 2025

Първан Симеонов: Борисов е много умел. Той ще се опита с един куршум да уцели два заека на "патриотите"

Първан Симеонов: Борисов е много умел. Той ще се опита с един куршум да уцели два заека на "патриотите"

По всичко личи, че управлението между ГЕРБ и Обединените патриоти няма да намалява разходите, а ще дава пари и това ще се хареса на хората. Това каза в студиото на "Денят ON AIR" политологът Първан Симеонов.

Пред Bulgaria ON AIR той коментира какво се плете по време на преговорите между двете партии и каква е ролята на останалите политически формации, които влизат в парламента. "Друго нещо, което ще се хареса много на българите е политическата смес, която се забърква между ГЕРБ и Патриотите. От една страна е този битов, здрав консерватизъм, който излъчва партията на Бойко Борисов, а от друга - меганационализмът на патриотичната формация, с добавен социален популизъм", смята Симеонов.

Политологът посочи проблемите, които стоят пред патриотичното обединение като отбеляза, че те са застрашени или да се "раздробят", или да се "стопят" напълно.
"Това, което сплотява ОП в момента е властта. Борисов е много умел. Той ще се опита с един куршум да уцели два заека. Първо леко ще ги пораздели и после, като го направи, ще остави една част от Патриотите по-напред, а другата - по-назад в управлението", каза той.
Симеонов е на мнение, че патриотичните партии са по-силни, когато са опозиция, остриета, колектив и популисти, но по-трудно се справят, когато са във властта.Политологът отбеляза и трети проблем, който ОП ще срещне и това е Движението за права и свободи (ДПС). 
"ДПС някак си се натрапиха, те направиха това и в предния мандат. Сега се опитват да станат патриоти, но хората виждат, че все още не са", твърди Първан Симеонов.Той заключи, че ролята на партия "Воля" в новото управление ще бъде такава, каквато беше и тази на "България без цензура" в предишния парламен

Сподели:

Коментари (0)

 Иво Папазов: Мария Карафизиева – моята съпруга и голяма тракийска певица – ни напусна

Иво Папазов: Мария Карафизиева – моята съпруга и голяма тракийска певица – ни напусна

"Моля ви да уважите тишината и скръбта на семейството ни в този тежък момент. Поклон пред светлата ѝ памет", написа още той

Васил Терзиев: Осигурихме чистотата в 9 района без компромис с обществения интерес

Васил Терзиев: Осигурихме чистотата в 9 района без компромис с обществения интерес

Нашият подход е прагматичен – гледаме ресурс, гледаме риск, гледаме резултат.

Почина съоснователят на "Екогласност" и СДС Деян Кюранов

Почина съоснователят на "Екогласност" и СДС Деян Кюранов

" Борбата му за свобода завинаги ще е в спомените ни“, написаха от Центъра за либерални стратегии