23 Януари, 2026

Първан Симеонов: Играта на държавния глава е опасна

Първан Симеонов: Играта на държавния глава е опасна

Първан Симеонов

Румен Радев се опитва да бъде острие на цялата опозиция, но той трябва и да е обединител, заяви политологът

Действията на БСП срещу управляващите вече не са интересни. Понякога си мисля, че ще спечелят много повече, ако спрат да се появяват и оставят ГЕРБ да се "пържи в собствен сос", да ползва негатива от собствените си гафове. Социалистите толкова упорито блъскат правителството, че не му дават да падне. Това каза зред Bulgaria ON AIR  изпълнителният директор на "Галъп интернешънъл" Първан Симеонов.
 
По думите му червените са прекалено активни и по този начин дават възможност на управляващите да обяснят всеки свой гаф с оправданието, че това е работа на опозицията. 

Политологът коментира още, че докато БСП се движи в една "предвидима величина", президентът Румен Радев се опитва да бъде острие на цялата опозиция. 

"Играта на държавния глава е опасна. От една страна, той е избран, за да бъде коректив, а от друга, за да обединява. Социалистите съвсем логично пък се опитват да се "пакетират" с него, тъй като е много висока рейтингова фигура. По този начин обаче му правят мечешка услуга, защото го карат да изглежда партиец", подчерта Първан Симеонов.

Той посочи, че управляващите безспорно виждат конкурент в  лицето на президента и затова се опитват да рушат неговия рейтинг.
Сподели:

Коментари (0)

Зафиров с клетва за вярност: На добър час, госпожо президент

Зафиров с клетва за вярност: На добър час, госпожо президент

"Нямам никакви съмнения, че тя може да отговори на тях и да се справи с всички предизвикателства, които се появят по пътя ѝ", каза лидерът на БСП.

Журналист: Цветанка Ризова не прави ли разлика между Лукашенко и Илхам Алиев?

Журналист: Цветанка Ризова не прави ли разлика между Лукашенко и Илхам Алиев?

 "Публицистиката" в николаевските телевизии достига неизброими висини", казва той

Смениха формирования от войските в Многонационалната бойна група на НАТО в България

Смениха формирования от войските в Многонационалната бойна група на НАТО в България

Военнослужещите от 31-ви механизиран батальон от състава на 2-ра Тунджанска механизирана бригада предадоха отговорностите си на военнослужещите от 38-ми механизиран батальон от бригадата