Първан Симеонов: През 100-те дни на кабинета „Борисов“ - 3 политическата ситуация се успокои, продължи подобряването на икономиката
Имаме известен ръст на редица икономически показатели, коментира политгологът
През първите 100 дни на „Борисов“ 3 политическата ситуация се успокои и продължи подобряването на икономиката. Това каза в интервю за „Фокус“ политологът Първан Симеонов за 100-те дни на управление на кабинета „Борисов“ 3. Според него това се е случило на фона на месеци, в които е имало по-скоро неяснота за развитието на страната.
„Правителството много бързо влезе в рутинен период на работа, защото това е кабинет, който доста безконфликтно наследи стария. Нямаше период на навлизане на нови политики, на нови дейци. Въобще нямаше особена новост. Това, което постигнаха поредица управления на ГЕРБ досега може би във връзка с конюнктурата, с европейското финансиране, е, че имаме известен ръст на редица икономически показатели“, коментира Първан Симеонов. Той посочи, че това обаче бавно се възприема от обществото. Симеонов обърна внимание, че данните, които „Галъп интернешънъл“ наскоро е изнесла, показват ясно, че от месеци и години насам плавно се повишават някои показатели за оптимизъм по отношение на масовите възприятия за икономиката и личните финанси. По думите му това е фактор с дълготрайно значение. „Той не може да се отнесе само към работата в сегашния мандат, но тя продължава тази посока“, допълни Първан Симеонов.
Още от България
Атанасов: След 2 пъти председател на ДСБ, давам шанс за ново лице и енергия
Това е традицията на западния свят – след два мандата трябва да се даде възможност за ново лице, нова енергия и нови предизвикателства, каза зам.-председателят на НС и бивш председател на ДСБ
2 катастрофирали коли затрудниха движението по пътя Варна - София край Търново
За преглед във великотърновската болница са откарани три деца, пътничка и водачът на единия автомобил
Евакуираха десетки заради пожар край Кошарица, огънят наближи къщи
Районът е бил силно задимен, което е наложило извеждането на живеещите в най-засегнатия участък